Про пільги прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

 

З 1 січня 2013 року набув чинності Закон України від 17.05.2012 р. № 4723-VI «Про внесення зміни до статті 13 Закону України «Про охорону дитинства», яким надано право на 50-відсоткову знижку плати з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку та на придбання твердого палива і скрапленого газу дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

Документами, які підтверджують право на пільги та державні гарантії, передбачені законодавством для вищезазначених категорій, є розпорядження про створення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім’ї, влаштування дітей під опіку чи піклування.

Відповідно до Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 р. № 117, для включення інформації до ЄДАРП дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї мають подати  органам праці та соціального захисту населення такі документи:

– паспорти батьків (оригінал і копії);

– документи, які підтверджують право на пільги;

– свідоцтва про народження дітей (оригінали і копії);

– копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номера;

– довідка про склад сім’ї;

– розрахункові книжки за послуги.