ІНФОРМАЦІЯ про стан роботи із зверненнями громадян у виконавчому комітеті у 1 півріччі 2013 року

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

У виконавчому комітеті Чугуївської міської ради склалася організована та послідовна система роботи зі зверненнями громадян; продовжується робота щодо вдосконалення форм і методів даної роботи у відповідності до  вимог  Закону  України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування  конституційного права на звернення до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування», Процедури якості ПЯ 22.09 «Порядок роботи зі зверненнями громадян» та інших нормативно-правових документів, що регламентують роботу зі зверненнями.

За 1 півріччя 2013 року до виконавчого комітету надійшло 535 звернень, що на 25,5% меньше, ніж за той же період в 2012 році (718).

В 1 півріччі 2013 року на 10% зменшилась кількість колективних звернень у порівнянні з тим же періодом 2012 року (82 проти 91), а повторних звернень зареєстровано 6 – в попередньому році було 5.

Серед авторів звернень, що надійшли за звітний період:

4% – учасники та інваліди війни, учасники бойових дій, 8,4% – інваліди I, II, III групи, 14,7% – ветерани праці, учасники війни та бойових дій, 9% – діти війни, 1,5% – члени багатодітних сімей, одинокі матері, матері-героїні, 1% – учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Це представники найменш соціально захищених категорій населення, тому у виконавчому комітеті значна увага приділялася найбільш якісному розгляду звернень цих верств населення. Листи інвалідів Великої Вітчизняної війни  та жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня», розглядалися особисто міським головою.

Аналіз звернень, які надійшли до виконавчого комітету в 1 півріччі 2013 року, свідчить:

37,2% порушених питань вирішено позитивно, 19,6% надано роз’яснення щодо можливих шляхів вирішення питань, 1,7% відмовлено з об’єктивних причин,  41,5% перебуває на контролі.

Усього в листах порушено 546 питань, що на 26% менше, ніж в 2012 році (737).

Найбільшу кількість звернень, які надійшли у виконком, направлено на розгляд у відділ житлово-комунального господарства та будівництва (172), в управління соціального захисту населення (169), у відділ з питань земельних відносин, комунальної власності та приватизації (137), у відділ містобудування та архітектури (31).

Аналіз звернень громадян за 1 півріччя 2013 року показує, що їх кількість у порівнянні з попереднім роком:

1) з питань земельних відносин зменшилась на 37%

2) з питань охорони здоров’я та соціального захисту зменшилась на 30%

3) з питань житлово-комунального господарства зменшилась на 12%

4) з питань житлової політики зменшилась на 27%

5) з питань будівництва зменшилась на 60%

6) з питань транспорту та зв’язку зменшилась на 25%

7) з питань діяльності органів місцевого самоврядування зменшилась на 80%

В той же час відмічається тенденція  збільшення кількості  звернень у виконавчий комітет у 1 півріччі 2013 року з наступних питань:

1) з питань екології на 33% (32 проти 24). Нагальними залишаються питання зрізки старих дерев у місті, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, забруднення навколишнього природного середовища;

2) з питань забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку на 50% (21 проти 14). Майже всі ці звернення про довготривалі побутові конфлікти, через межовий спір  з сусідами чи з родичами, про незадовільну роботу дільничних інспекторів міліції, про незгоду зі стихійною торгівлею.

До органів влади вищого рівня в І півріччі 2013 року звернулось 37 мешканців м. Чугуєва, що на 41% більше, ніж за той же період 2012 року (22), двадцять з них – на Урядову гарячу лінію. Як правило, це питання, які не можуть бути вирішені за короткий термін з об’єктивних причин, або заявники не згодні з роз’ясненнями, що їм надавались. А саме:

17 звернень – з питань про надання житла та ремонт покрівлі;

3 звернення – з питань екологічної безпеки та ліквідації стихійних сміттєзвалищ;

17 звернень від мешканців міста надійшло з житлово-комунальних питань, найбільше звертались з питань про повірку лічильника холодного водопостачання, ремонт внутрішньоквартальних доріг, відновлення приладу електропостачання, відновлення газопостачання у будинку та інше.

Відповіді надані заявникам в термін, передбачений законодавством, відповідна інформація надана в Харківську обласну державну адміністрацію для підготовки відповіді на Урядову гарячу лінію, декілька звернень залишено на додатковому контролі в Харківській обласній державній адміністрації, а саме:

– звернення Каламбетової Є.В. (вул. Харківська, 27, кв. 33) про ремонт фасадної частини житлового будинку по вул. Харківській, 27 – контроль до 15.09.2013;

– звернення Бабієвої І.В., (вул. Харківська, 132, кв. 25) про ремонт покрівлі над квартирою – контроль до 30.09.2013;

– звернення Погосян С.Г. (пров. Сосновий, 11, кв. 2) про зрізку сухих дерев (сосен) – контроль до 25.09.2013.

Щоденно надходять звернення до відповідальних чергових цілодобової варти. Так, в 1 півріччі 2013 року їх надійшло 1463, що на 9% менше, ніж за той же період у 2012 році (1612). Основні питання, які піднімались у зверненнях в службу в 1 півріччі 2013 року, стосувалися роботи:

Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства м. Чугуєва – 135;

Комунального підприємства «Чугуївтепло» – 17;

Комунального підприємства «Чугуїввода» – 771;

Чугуївського РЕМ АК «Харківобленерго» – 276;

Комунального підприємства «Чугуївська саночистка» – 165;

Чугуївської філії ВАТ «Харківгаз» – 5;

Ліфтового господарства – 23.

Слід відмітити значну кількість питань щодо аварійного відключення водопостачання через пориви на мережах та відсутність води під час проведення планових робіт; також аварійне відключення від газопостачання, енергопостачання, ремонт покрівель та ліфтів. Шляхом термінової взаємодії з диспетчерськими службами підприємств, організацій і установ міста позитивно вирішується значна кількість питань, піднятих у зазначених зверненнях. Питання, які протягом чергування відповідальних чергових цілодобової варти не були вирішені, доводяться до відома міського голови та заступників  міського голови.

Рішенням виконавчого комітету Чугуївської міської ради від 18.07.2012 року за № 328 затверджено Положення про організацію роботи «Телефону довіри», який функціонує у відповідальних чергових цілодобової варти з 8.00 до 18.00. Надання допомоги особам, які звертаються до «Телефону довіри», здійснюються на безоплатній основі та ґрунтуються на принципах законності, дотримання  прав людини, доступності, анонімності і конфіденційності, відсутності будь-якого політичного, ідеологічного або релігійного тиску на абонента, добровільності у прийнятті допомоги. Питання, які надхоять на «Телефон довіри», беруться на контроль і при виконанні заповнюється «Картка оцінки якості розгляду звернень» самим заявником із зазначенням висновку заявника щодо задоволеності вирішення питання. Таким чином створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними звернень, можливості знайомитися з матеріалами за результатами розгляду звернень. За 1 півріччя 2013 року зареєстровано 7 звернень до «Телефону довіри». Мешканці міста звертались з питань посипки тротуарів в ожеледицю, вивозу сміття, встановлення контейнерів для сміття на цвинтарі, відлову безпритульних собак, облаштування дитячих майданчиків, відновлення водопостачання, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, зрізки дерева. Звернення про ремонт сходів до залізничного вокзалу знаходиться на контролі з 2012 року, виконавці – управління житлово-комунального господарства та екології, Комунальне підприємство «Чугуївська саночистка».

Центром надання муніципальних послуг відділу роботи із зверненнями громадян протягом 1 півріччя 2013 року видано за зверненнями мешканців міста 800 довідок про склад сім’ї, завірено 93 довідки та характеристики, які надані головами вуличних комітетів, прийнято, опрацьовано та проконтрольовано виконання 39 заяв про надання дозволів на виконання земляних робіт при прокладенні інженерних мереж до домоволодіння, про готовність об’єктів  будівництва до експлуатації, забезпечено 38 погоджень меж земельної ділянки.

Розпорядженням міського голови № 155-о від 20.07.2012 «Про забезпечення оперативного реагування та розгляду звернень громадян, які надходять під час проведення особистих і виїзних прийомів, прямих телефонних ліній міського голови та роботи «Телефону довіри» організована відповідна роботи з оперативного реагування та розгляду звернень громадян, які надходять до виконавчого комітету Чугуївської міської ради під час проведення особистих і виїзних прийомів, прямих телефонних ліній міського голови.

Протягом 1 півріччя 2013 року організовано та проведено 4 прямі лінії телефонного зв’язку та 2 виїзних прийоми міського голови за місцем роботи мешканців міста, в ході яких були обговорені питання роботи житлово-комунального господарства, соціального захисту населення, трудового законодавства, роботи патрульно-постової служби на окраїнах міста, закриття гральних салонів та ліквідації стихійної торгівлі. Питання, які були поставлені на прийомах, виконані або вивчені та за результатами їх розгляду надані письмові відповіді заявникам. Питання, які потребували додаткового розгляду, взяті на контроль – це питання про ремонт дороги по вул.Космонавтів, благоустрій зупинки «Донець» в с. К. Башкирівка, ремонт внутрішньодворової дороги біля житлового будинку по вул. Гвардійській, 6.

З метою безумовного виконання ст. 22 Закону України «Про звернення громадян» значна увага у виконавчому комітеті приділяється особистому прийому громадян, який проводиться керівництвом виконавчого комітету та керівниками підприємств та установ міста відповідно до затверджених графіків. Проводиться попередній запис громадян на прийом до міського голови особисто, через уповноважену особу або по телефону, що дає змогу всебічно та якісно готувати питання для розгляду на особистому прийомі та заощаджувати час відвідувачів. В 2013 році на особистий прийом до міського голови звернулось 104 особи.

Що стосується питання виконавської дисципліни, то у порівнянні з 1 півріччям  попереднього року вона покращилась, однак потребує подальшого покращення та вдосконалення. Терміни виконання 9 звернень порушені та складають 1,9% від загальної кількості звернень (535), за той же період 2012 року порушено термін 35 звернень із 718 (4,9%). З усіх звернень терміни виконання 8 порушено відділом житлово-комунального господарства та будівництва (у порівнянні з I півріччям 2012 року 8 проти 35) та термін виконання 1 звернення порушено відділом з питань земельних відносин, комунальної власності та приватизації. Залишається не до кінця вирішеною в управлінні житлово-комунального господарства та екології проблема надання неповних відповідей або відповідей не по суті. Іноді трапляються випадки, коли готується відповідь по зверненню, а виконавець із відділу та комунального підприємства особисто не виходив на місце, не зустрічався із заявником, не перевіряв питання, викладені у зверненні. Відповіді повертаються із зауваженнями на доопрацювання та складання актів обстеження. При цьому виникає необхідність неодноразово нагадувати про неформальний підхід виконавців до розгляду звернень. Неуважність при підготовці відповідей псують загальне враження про якість їх розгляду. Робота в даному напрямку проводиться постійно, але зміст відповідей потребує більш ретельної та якісної підготовки. Рішенням виконавчого комітету Чугуївської міської ради від 17.05.2013 № 121 «Про внесення доповнень до Інструкції з діловодства у Чугуївській міській раді та її виконавчому комітеті» передбачено безумовне виконання Інструкції в частині «Листи-відповіді на звернення громадян» всіма працівниками структурних підрозділів. Однак не всі виконавці дотримуються  схеми підготовки відповідей на звернення громадян та не користуються зразками листів. Це призводить до повернення у відділи відповідей на доопрацювання та повторне підписання. Тому робота зі зверненнями громадян у структурних підрозділах потребує подальшої уваги та  вдосконалення.

На високому рівні робота зі зверненнями громадян в управлінні праці та соціального захисту населення (КУРИЛЕНКО О. М.), де якісно відпрацьовано 169 звернень, у відділі містобудування та архітектури (САВІНА Л. В.), де якісно відпрацьовано 31 звернення, у відділі споживчого ринку – 14 звернень (БІЛОУС Т. Г.). В інші структурні підрозділи виконкому в 2013 році надійшла на розгляд незначна кількість звернень, і вони виконані в термін.

Відділом роботи зі зверненнями громадян  також аналізується робота зі зверненнями громадян на комунальних підприємствах міста.

Протягом 1 півріччя 2013 року в КЖРЕП м. Чугуєва надійшло 290 звернень, 15 – на особистому прийомі керівника. Виконано 203 звернення, 87 знаходяться на контролі. Найбільша кількість звернень надходить під час дощів і танення снігу, це в основному ремонт покрівель, ремонт міжпанельних швів, ремонт ліфтів, ремонт під’їздів у будинках, благоустрій дитячих майданчиків. Однак не завжди терміни виконання відповідають діючому законодавству, а обіцянки про перенесення термінів виконання робіт залишаються лише на папері.

На комунальне підприємство «Чугуїввода» (РОСЛЯКОВ М. Ф.) протягом 2013 року надійшло 902 звернення, 46 – на особистому прийомі керівника, всі вони відпрацьовані. Найбільша кількість їх надходить до КП «Чугуїввода» під час аварійного відключення водопостачання. Звертаються в основному з питань про перерахунок оплати за водопостачання і водовідведення, установку водолічильників, переоформлення особових рахунків в зв’язку зі зміною складу родини.

В комунальному підприємстві «Чугуївтепло» (ГОЛОВАКІН В. І.) в 2013 році зареєстровано 62 звернення, 8 – на особистому прийомі громадян. Звертаються з питань повірки лічильників, укладення договорів реструктуризації заборгованості, за довідками по нарахуванню за послуги теплопостачання.

Треба відмітити дбайливе ставлення до роботи зі зверненнями громадян на підприємствах «Чугуїввода» та «Чугуївтепло», всі вони відпрацьовуються в передбачений законодавством термін та вирішуються по суті.

Комунальне підприємство «Чугуївська саночистка» протягом 1 півріччя 2013 року отримало 136 звернень, 70 – на особистому прийомі громадян керівником підприємства. На контролі знаходиться 50 звернень. Мешканці звертаються з питань своєчасного вивозу сміття, відновлення вуличного освітлення, зрізки дерев, ремонту доріг. Допускаються порушення терміну розгляду звернень, формальний та неуважний підхід до розгляду. Стан роботи зі зверненнями громадян на даному підприємстві потребує покращення, вдосконалення та більш ретельного і якісного розгляду. Керівнику даного підприємства необхідно посилити виконавську дисципліну своїх підлеглих з питань розгляду звернень громадян, проводити зустрічі з мешканцями, вишукувати шляхи для спільно позитивного вирішення проблеми, а також контролювати терміни надання відповідей.

Щотижнево міському голові надаються статистичні дані про кількість звернень, які надійшли  на розгляд у кожний структурний підрозділ Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету, та інформація про звернення, термін яких порушено виконавцем, у випадку якщо такі є. До посадових осіб, які допускають порушення в даній  роботі, вживаються заходи матеріального та дисциплінарного впливу. Відділом роботи зі зверненнями громадян щоквартально готуються статистичні та аналітичні матеріали щодо надходження у виконавчий комітет звернень громадян. Планово проводяться перевірки стану роботи із зверненнями громадян та умови їх прийому у структурних підрозділах виконкому, на підприємствах та в установах міста, в ході яких виявляються недоліки та надається практична та консультативно-методична допомога в організації даної роботи керівникам та особам, відповідальним за діловодство щодо роботи із зверненнями.

Через міську газету «Новини Чугуєва», на сайті Чугуївської міської ради, за допомогою міського радіо надається інформація про стан роботи із зверненнями громадян у виконавчому комітеті, висвітлюється проведення особистих прийомів міського голови, виїзних прийомів та проведення  прямих ліній.

Підвищення рівня організаційної роботи зі зверненнями громадян, посилення виконавської дисципліни та забезпечення системної роботи зі зверненнями громадян як пріоритетного напрямку діяльності виконкому і надалі буде на особливому контролі у виконавчому комітеті Чугуївської міської ради.

Керуюча справами виконавчого комітету                                                        Л. П. МАКАРЕНКО.