Армії потрібні контрактники!

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Восени цього року в Збройних силах України відбудеться останній призов на строкову службу, запевняють у Міноборони. А в 2014 році звільниться в запас останній строковик, тому в українській армії вже сьогодні активно йде процес переходу на контрактну форму комплектування.

Військова частина А-0501, що дислокується в Клугино-Башкирівці, продовжує набір бажаючих служити за контрактом. Про прийом контрактників, переваги такого місця роботи розповідає начальник відділення по роботі з особовим складом в/ч А-0501 майор Валентин Володимирович Ступак.

– Військова частина А-0501 входить до складу перспективних

військових частин Збройних сил України, тому питання комплектування частини військовослужбовцями військової служби за контрактом на сьогодні є надзвичайно актуальним. Ми налагодили тісну співпрацю з комплектуючими військкоматами Харківської області, Чугуївським міськрайонним центром зайнятості, а також з військкоматами суміжних областей з питань прийняття на військову службу за контрактом.

Основними вимогами до кандидатів на військову контрактну службу є придатність до неї за станом здоров’я, наявність повної середньої освіти, вік від 18 до 40 років.

– На яких умовах проходить війсь-кова служба за контрактом у ЗСУ?

– Контракт укладається на строк 3 або 5 років в залежності від того, на яку посаду буде призвано кандидата: на 3 роки укладається контракт для служби на посадах рядового складу, на 5 років – на посадах сержантського складу. За бажанням військовослужбовця потім може бути укладено новий контракт про проходження служби, або він звільняється після закінчення строку дії контракту.

Держава на сьогоднішній день забезпечує безкоштовне харчування контрактників обідом, а під час польових виходів, навчань – 3-разовим безкоштовним харчуванням.

В частині створено належні умови для проживання війсь-ковослужбовців за контрактом. Вони забезпечуються службовими житловими приміщеннями в гуртожитках частини. До речі, таким житлом забезпечуються не тільки одинокі службовці, а й одружені. Також є перспектива отримання окремого службового житла.

Мінімальне грошове забезпечення на сьогодні на посадах рядового складу за першим контрактом складає 1500 грн, на посадах сержантського складу – 1800 грн. З 1 липня 2014 року, відповідно до Постанови КМУ, його розмір буде збільшено вдвічі і становитиме відповідно 3000 грн та 3600 грн. Грошове забезпечення зростає в залежності від вислуги років, класної кваліфікації.

– Які соціальні гарантії та пільги надаються військовослужбовцям за контрактом?

– Такі військовослужбовці за умови укладання наступного контракту мають право на отримання вищої освіти без відриву від служби за рахунок держави. Вони можуть розраховувати на отримання службового чи постійного житла за рахунок МО України. Контрактники забезпечуються санаторно-курортним лікуванням у закладах МО, а також можливістю отримання безкоштовної медичної допомоги, лікування в закладах охорони здоров’я МО. Безумовно, їм надається щорічна відпустка, у разі хвороби оплачується лікарняний лист.

– Які посади пропонуються в військовій частині для проходження служби за контрактом?

– Військова частина А-0501 для тих, хто не проходив раніше війсь-кової служби, пропонує посади кулеметника, гранатометника, навідника, водія. Тим, хто має досвід проходження військової служби, пропонуються посади відповідно до набутого фаху: командир відділення, командир танку, навідник танку, командир гармати, механік-водій та інші. Також у війсь-ковослужбовців-контрактників є можливість проходження служби у складі миротворчого підрозділу за межами України. Наразі чотири військовослужбовці частини готуються до відбуття до миротворчої місії, один проходить таку службу. До речі, мінімальне грошове забезпечення у миротворчому підрозділі становить близько 3 тис. доларів.

Командування в/ч А-0501 запрошує молодих людей, котрі мають бажання служити в армії за контрактом, тих, хто хоче бути сильним, витривалим і отримати професію на все життя, звертатися за довідками до військової частини за адресою: м. Чугуїв (Кл.-Башкирівка), вул. Горішного; тел. 8(246)-2-34-49.