Пятница, августа 07, 2020

У наступному році (другий рік поспіль) у Чугуєві буде реалізуватися проект «Громадський бюджет». Голосування за ініціативи городян розпочнеться 16 листопада.

Громадський бюджет (бюджет участі) – це частина бюджету міста Чугуєва, з якого здійснюється фінансування визначених безпосередньо членами територіальної громади заходів, виконання робіт та надання послуг, відповідно до оформлених проектних пропозицій, які стануть переможцями конкурсу.

Громадський бюджет – це демократичний процес, який надає можливість кожному мешканцю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів. Будь-який житель Чугуєва може подавати проект, пов’язаний із покращенням життя в місті, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізується.

На засіданні номінаційного комітету 8 листопада було детально обговорено проекти, що подано до участі у «Громадському бюджеті-2018». Усього від чугуївців надійшло 12 проектних заявок, 1 – знято за ініціативи самого конкурсанта. Після розгляду ініціатив громадян та вивчення можливостей щодо їх реалізації члени номінаційного комітету відхилили ще 4 проекти. Тож на голосування громади виносяться 7 проектів:

- Забезпечимо комфорт разом (встановлення зупинок громадського автотранспорту в мікрорайоні Зачуговка)

- Облаштування шахового майданчика «LAD’YА» (встановлення столів для гри в шахи у сквері Слави)

- Дорога до здоров’я (облаштування пішохідної доріжки до пункту сімейної медицини мікрорайону Осинівка)

- Безпечне перехрестя вул. Харківська – вул. Музейна (встановлення розумного світлофору)

- Розширення наявної мережі відеоспостереження в громадських місцях Чугуєва (встановлення камер спостереження у сквері Центральному)

- Другий етап стерилізації тварин у Чугуєві (стерилізація бездомних тварин та тварин мешканців міста)

- Відродження вуличного баскетболу в Чугуєві (облаштування баскетбольного майданчику в мікрорайоні вулиці Карбишева).

Процес голосування триватиме з 16 по 30 листопада. У цей час кожен мешканець міста має можливість віддати свій голос за проект, який видасться йому найбільш цікавим та корисним для громади. Проголосувати можна буде як на спеціальній платформі «Громадський бюджет» https://chuguev.pb.org.ua, так і шляхом заповнення спеціального бюлетеня, що пропонуватиметься увазі земляків у Центрі адміністративних послуг, Управління соціального захисту населення, територіальному центрі та мерії.

Проекти-переможці, за які буде надано найбільшу кількість голосів, отримають право на втілення в життя та будуть реалізовані за кошти місцевого бюджету.

Нагадаємо, у 2017 році у рамках проекту «Громадський бюджет» було реалізовано 3 проекти, спрямовані на благоустрій території міста та покращення життя громадян. Закликаємо земляків виявити активність та небайдужість у процесі голосування та підтримати корисні для Чугуєва починання.