Про виконання бюджету Чугуєва за І півріччя 2017 року

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Запорукою успішного розвитку міста є наповнений бюджет. Тому основні зусилля спрямовані на збільшення його обсягу, беручи до уваги, що в бюджеті міста на 2017 рік затверджено до вилучення реверсної дотації у сумі 5,7 млн грн. Незважаючи на складні економічні умови в країні, бюджет Чугуєва забезпечує приріст доходної частини

За І півріччя 2017 року доходи міського бюджету склали 170 млн грн, з них: 53,8%, або 91,6 млн грн, – це трансферти з державного та обласного бюджетів, які були спрямовані на виконання функцій, делегованих державою, та 11,6 млн грн власні надходження бюджетних установ. Власні доходи міського бюджету за січень-червень 2017 року склали 67,0 млн грн. У порівнянні з відповідним періодом 2016 року доходи збільшились на 10,1 млн грн.

Основне джерело наповнення доходів – податок на доходи фізичних осіб, що становить 71% в структурі доходів загального фонду бюджету, фактично   до бюджету зараховано 47,6 млн грн. Найбільшими платниками цього податку є в/ч А-0501, в/ч А-4104, відділ освіти Чугуївської міської ради, КЗОЗ Чугуївська ЦРЛ ім. М. І. Кононенка», ТОВ «ЧМЗ», ДП ЧАРЗ, АК «Харківобленерго», КП «Чугуївтепло».

По місцевих податках та зборах фактично до бюджету зараховано  12,8 млн грн, в тому числі єдиного податку надійшло 7,0 млн грн, фактичні надходження плати за землю склали 5,2 млн грн, надходження від податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, складають 0,5 млн грн, надходження транспортного податку склали 0,1 млн грн.

За І півріччя 2017 року до міського бюджету мобілізовано 4,2 млн грн акцизного податку, 0,8 млн грн плати за надання адміністративних послуг.

Податковий борг до бюджету міста станом на 01.07.2017 року становить 3,2 млн грн. Найбільші суми заборгованості рахуються по податку на доходи фізичних осіб – 1,5 млн грн; податку на землю – 0,4 млн грн, орендної плати за землю – 0,6 млн грн, єдиному податку – 0,2 млн грн. По цьому питанню ведеться робота разом с податковою інспекцією та виконавчою службою.

Видаткова частина міського бюджету за січень-червень виконана у сумі 162 млн грн. На захищені статті (зарплата, енергоносії, харчування, виплата допомог, надання пільг та субсидій) спрямовано 133,5 млн грн, у тому числі за рахунок субвенцій з державного бюджету – 90,7 млн грн.

З бюджету міста утримувалось 38 установ соціально-культурного призначення – це заклади освіти, культури, соціального захисту та управління, у штатних розписах яких затверджено 1243 одиниці.

Витрачено бюджетних коштів по галузях наступним чином: освіта – 53,3 млн грн, культура – 5,1 млн грн, соціальний захист – 78,2 млн грн, фізкультура – 1,2 млн грн, органи місцевого самоврядування – 10,0 млн грн, житлово-комунальне господарство, ремонт доріг, будівництво та реконструкція об’єктів – 8,1 млн грн, інші видатки (господарське утримання бюджетних установ, тощо) – 3,3 млн грн.

Державному бюджету передана реверсна дотація у сумі 2,8 млн грн.

Заробітна плата педагогічним працівникам загальноосвітніх шкіл виплачується за рахунок державної освітньої субвенції, за січень-червень витрачено 18,0 млн грн. Середня зарплата педагогічного працівника загальноосвітніх шкіл складає 6800 грн. Відпускні та кошти на оздоровлення педагогічним працівникам навчальних закладів виплачені у повному обсязі.

За І півріччя з міського бюджету було профінансовано 16 місцевих програм на загальну суму 13,0 млн грн, у тому числі на розвиток житлово-комунального господарства витрачено 8,7 млн грн, на соціально-економічний розвиток міста – 1,8 млн грн, соціальний захист населення – 0,9 млн грн, розвиток органів місцевого самоврядування, культури та спорту – 0,6 млн грн.

Районному бюджету на утримання закладів охорони здоров’я передана субвенція з міського бюджету у сумі 0,3 млн грн на медичні препарати та переобладнання входу поліклініки. Додатково виділено кошти на ремонт та обладнання амбулаторії сімейної медицини в мікрорайоні Осинівка. Придбані апарат УЗД та електрокардіограф для центральної районної лікарні. Здійснена підтримка військовим частинам, військкомату та відділу надзвичайних ситуацій на суму 0,5 млн грн.

За рахунок міського бюджету надані пільги окремим категоріям громадян з послуг зв’язку, забезпечено безкоштовне перевезення автомобільним транспортом. За рахунок субвенції з державного бюджету забезпечено надання пільг, субсидій, допомоги сім’ям з дітьми.

За рахунок гранту НЕФКО здійснені енергозберігаючі заходи в дошкільних навчальних закладах № 3, 8 на суму 8,4 млн грн.

Бюджет розвитку за січень-червень виконано у сумі 9,0 млн грн. Кошти використані на укріплення матеріально-технічної бази бюджетних установ освіти, культури, соціального захисту, на розвиток інфраструктури: здійснено капітальний ремонт  окремих доріг та тротуарів міста.

Своєчасно та в повному обсязі виплачена заробітна плата працівникам бюджетних установ, проведена оплата енергоносіїв, які споживаються бюджетними установами, заборгованість станом на 01.07.2017 відсутня.