Додаткові гарантії у працевлаштуванні учасників АТО

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Надання індивідуальної підтримки демобілізованим учасникам антитерористичної операції є пріоритетним завданням соціальних служб. Окрема увага приділена працевлаштуванню учасників АТО. Це та категорія людей, яка потребує особливої уваги з точки зору адаптації до умов мирного життя та інтеграції на ринку праці.

До пільг і гарантій, які надає держава своїм захисникам, додалися зміни. Відповідно до Закону України «Про внесення зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення», який набрав чинності з 30.08.2016 року, частину першу статті 14 доповнено пунктом 8.

Законом встановлюються додаткові гарантії при працевлаштуванні з урахуванням 5% квоти робочих місць для учасників антитерористичної операції на підприємствах, де працює понад 20 працівників. Для працедавців, які створюють нові робочі місця і приймають безробітних з числа учасників антитерористичної операції, з’явилась можливість отримати компенсацію зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ). Тепер  на відшкодування ЄСВ можуть розраховувати підприємства та приватні підприємці, які не мають заборгованості зі сплати страхових внесків,  не є банкрутами і проти них не порушена справа про банкрутство. Компенсація виплачується упродовж 12 місяців з дня працевлаштування безробітного, при цьому термін забезпечення його роботою повинен бути не меншим, як два роки. Новаціями передбачено, що роботодавцю протягом року щомісяця компенсуватимуться фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування,  за направленням державної служби зайнятості, на нове робоче місце. Закон стосується учасників АТО, які перебувають на обліку в державних центрах зайнятості.

Нові зміни у Законі дадуть можливість підтримати учасників бойових дій, що брали участь в АТО, а також відкриють шляхи для роботодавців щодо збільшення кількості робочих місць з гідним рівнем оплати праці.