Звіт виконавчих органів Чугуївської міської ради за підсумками 10 місяців 2016 року

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Робота міської ради, виконавчого комітету протягом звітного періоду, як і всіх попередніх років, спрямовувалась на вирішення таких основних напрямків: виконання міського бюджету, забезпечення належного функціонування закладів освіти, культури, спорту; забезпечення роботи галузей житлово-комунального господарства у сфері надання якісних послуг населенню міста; покращення благоустрою міста (будівництво та ремонт доріг, освітлення вулиць), запровадження енергозберігаючих технологій.

Організаційна робота

Протягом 10 місяців поточного року організовано та проведено 9 засідань сесій Чугуївської міської ради VІІ скликання: 5 – чергових; 4 – позачергових.

Організовано та проведено 53 засідання постійних депутатських комісій та 3 спільних засідання постійних депутатських комісій. Також проведено 7 засідань погоджувальної ради.

На засіданнях сесій міської ради розглянуто 224 проекти рішень з питань життєдіяльності міста та прийнято по ним 245 відповідних рішень. Харківською обласною державною адміністрацією за участі виконавчого директора Харківського регіонального відділення Асоціації міст України В. Д. Мірошника 14.09.16 у Чугуєві проведено етап «Децентралізаційного марафону-2016» з залученням депутатів Чугуївської міської ради.

За 10 місяців було підготовлено і організовано проведення 14 засідань виконавчого комітету, на яких було прийнято 252 рішення. Взято на контроль  39 рішень виконавчого комітету, 46 розпоряджень міського голови. Зареєстровано 399 розпоряджень міського голови з основної діяльності і 25 – з адміністративно-господарської діяльності.

 

 

Робота із зверненнями громадян

Протягом 10 місяців 2016 року до Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету надійшло 1539 звернень. Найбільша кількість звернень стосуються соціального захисту населення і охорони здоров’я, питань комунального і дорожнього господарства. Через органи влади вищого рівня (на Урядову гарячу лінію, до Харківської обласної державної адміністрації) за 10 місяців 2016 року надійшло 94 звернення.

По зверненням, які надійшли до виконавчого комітету в 2016 році, вжито відповідних заходів, надано вичерпні відповіді та роз’яснення: 917 звернень (60%) вирішено позитивно, по 300 зверненнях (20%) надано роз’яснення щодо можливих шляхів вирішення питань, по 159 зверненнях (10,33%) відмовлено з об’єктивних причин, 160 звернень (10,4%) перебувають на контролі, 2 звернення переадресовано для розгляду за належністю, 1 звернення не підлягало розгляду.

Значна увага у виконавчому комітеті приділяється особистому прийому громадян, який проводиться міським головою та її заступниками, керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету. За 10 місяців 2016 року на особистий прийом до міського голови звернулись 88 осіб.

Було проведено 5 ліній прямого телефонного зв’язку міського голови та заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, 1 виїзний прийом. Щоденно надходять звернення до відповідальних чергових цілодобової варти. За 10 місяців 2016 року їх надійшло 1122.

З метою покращення та вдосконалення роботи із зверненнями громадян у Чугуївській міській раді та її виконавчому комітеті за ініціативою міського голови у серпні-вересні поточного року впроваджено в дію міні-проект «Он-лайн комунальний диспетчер Чугуєва», який переміг у конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». На базі офіційного веб-сайту Чугуївської міської ради створено електронний сервіс «Комунальний диспетчер», до якого підключені відповідальний черговий цілодобової варти виконавчого комітету Чугуївської міської ради та диспетчерські служби комунальних підприємств «Чугуїввода», «Чугуївтепло», «Чугуївський комунальний комплекс», Комунальне житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство м. Чугуєва.

Мешканці міста мають можливість звернутись по телефону до однієї із підключених диспетчерських служб та надати заявку про проблему або самостійно через інтернет зареєструвати заявку у «Комунальному диспетчері», а також контролювати хід розгляду його заявки. З початку роботи «Комунального диспетчера» зареєстровано 563 заявки.

Протягом 10 місяців 2016 року до Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету надійшло 153 запити на інформацію. Для зручності надсилання запитів на публічну інформацію створено окрему електронну скриньку, яка останнім часом має достатньо великий попит. Усі запити були своєчасно розглянуті. З них: на 134 інформаційні запити надано обґрунтовані відповіді, по 1 запиту – відмовлено у наданні інформації, на 18 запитів відповідно до вимог частини третьої статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» надіслано розпорядникам інформації за належністю з одночасним повідомленням запитувачам.

 

Надання адміністративних послуг

За звітний період відділом державної реєстрації надано 693 послуги, найпопулярнішими послугами стали: реєстрація змін юридичної особи, реєстрація фізичної особи-підприємця; реєстрація іншого речового права, реєстрація права власності на нерухоме майно. Відділом реєстрації місця проживання особи надано 1857 послуг, оформлено 1713 довідок про склад сім’ї.

Через Центр надання адміністративних послуг проходить 101 вид послуг. За 10 місяців 2016 року надійшло 2719 заяв, що на 177 звернень більше, ніж у минулорічному періоді. Адміністраторами ЦНАП надано близько 4000 консультацій щодо порядку отримання адміністративних послуг. Послуги, що найбільш користуються попитом, це: реєстрація місця проживання особи, послуги з оформлення паспорту громадянина України, оздоровлення дітей.

За 10 місяців 2016 року до бюджету міста надійшло 983 650 грн адміністративного збору, з них: за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно та інших речових прав – 35 804 грн, за реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – 17 188 грн, за реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання особи – 21 452 грн, за надання послуг Держгеокадастру – 181 570 грн, Державної міграційної служби – 107 887 грн, регіонального сервісного центру МВС – 614 90 грн.

З метою покращення інформування та охоплення більшої аудиторії створено сторінку Центру у Фейсбуці та «Вконтакте».

У квітні 2016 року Центр надання адміністративних послуг міста підключений до Порталу державних послуг iGov. Крім того, у Центрі надання адміністративних послуг запроваджено електронний документообіг з можливістю смс-інформування замовників про результат звернення. З метою покращення системи надання адміністративних послуг у місті застосовується такий інструмент співпраці з громадськістю, як Клуб громадського діалогу м. Чугуєва, який є відкритим майданчиком для конструктивного обговорення проблем місцевого і державного значення.

Виконання бюджету міста

Бюджет міста на 2016 рік був затверджений по доходах та видатках у сумі 174,3 млн грн. Бюджет був прийнятий бездотаційним. З урахуванням внесених змін, станом на 01.10.2016 року, бюджет міста затверджено по доходах та видатках у сумі 248,4 млн грн. Відповідно до уточнених планових показників на звітний період дохідна частина бюджету виконана (без урахування власних надходжень бюджетних установ) на 101,8%.

Дохідна частина бюджету міста по загальному фонду (без урахування міжбюджетних трансфертів) за 10 місяців поточного року виконана на 104,3% при плані, затвердженому з урахуванням змін 81,0 млн грн; до бюджету надійшло 84,5 млн грн, що на 37,6 млн грн більше, ніж за аналогічний період  минулого року.

Видатки міського бюджету направлені на стабільну роботу бюджетних установ та якісне надання освітніх, соціальних, житлово-комунальних та адміністративних послуг мешканцям міста. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року видатки міського бюджету зросли майже у 2 рази:

За 10 місяців 2016 року видатки склали 183,4 млн грн, з них в першу чергу кошти спрямовувались на оплату праці – 48,3 млн грн; видатки на харчування – 2,9 млн грн; на оплату енергоносіїв – 6,5 млн грн; стипендії – 2,1 млн грн, допомоги та інші виплати населенню (пільги, субсидії, допомога дітям) – 73,9 млн грн. Згідно із договором проводилась передача державної субвенції районному бюджету на утримання установ охорони здоров’я, які обслуговують жителів м. Чугуєва; за 10 місяців передано 16,2 млн грн.

Загальний фонд бюджету м. Чугуєва за 10 місяців поповнився на 84,5 млн грн власних надходжень, що в 1,8 рази, або на 34,6 млн грн, більше, ніж за аналогічний період 2015 року. Традиційно найбільша частка належить податку на доходи фізичних осіб – 70,6% і складає 59,9 млн грн, що майже вдвічі більше, ніж у попередньому році. Серед підприємств промислового сектору найбільший внесок надійшов від ДП «ЧАРЗ» (1489,7 тис. грн), КП «Чугуївтепло» (788 тис.грн) та ТОВ «Чугуївський завод рослинних олій» (251,9 тис. грн).

 

Проектна діяльність

Пріоритетом в діяльності міської ради була та залишається робота по залученню грантових ресурсів для вирішення нагальних питань життєдіяльності громади.

Протягом 2016 року було реалізовано низку проектів щодо термомодернізації закладів освіти міста, а саме: завдяки співпраці з проектом Північної Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО, на стадії завершення проекти енергозбереження у двох навчальних закладах (ДНЗ № 3, 8). Сума гранту складає 286,8 тис. євро, і це виключно грантові кошти.

В рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», спрямованому на створення комфортних умов проживання у будинках, беруть участь 8 новостворених ОСББ. Загальний бюджет проектів складає 3,8 млн грн, з яких кошти ПРООН – 1,9 млн грн, місцевий бюджет – 1,7 млн грн та кошти ОСББ – 0,2 млн грн. У 2016/2017 році також в даному проекті беруть участь заклади освіти.

До кінця року планується реалізація проекту «Безпечне місто Чугуїв: створення єдиної міської мережі відеоспостереження»; в рамках проекту планується встановлення 23 відеоточок по місту. Бюджет проекту 800 тис. грн, з яких 20% – кошти міського бюджету.

Не лишається поза увагою бібліотечна система, яка також працює над залученням додаткових ресурсів. Впроваджено проект «Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів в бібліотеках (працевлаштування для внутрішньо переміщених осіб)», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Бібліоміст». У рамках проекту Чугуївська ЦБС отримала комп'ютер з програмним забезпеченням та канцелярські прилади.

За звітний період досягнуто певних результатів в напрямку популяризації туристичних можливостей міста. Розроблена Стратегія розвитку туризму в Чугуєві на період до 2022 року, яка пройшла громадське обговорення та схвалена депутатами міської ради. Вже сьогодні в рамках реалізації Стратегії створено туристично-інформаційний центр як осередок розвитку туризму в Чугуєві та адаптації внутрішньо переміщених осіб. Загальна вартість проекту становила 186,4 тис. грн.

Чугуїв продовжив брати участь у обласному конкурсі «Разом в майбутнє». Всього від міста було подано 36 проектних заявок. 12 міні-проектів отримали перемогу. З них: І номінація – «Енергоефективність та енергозбереження» – 4 проекти, які покращили умови в бюджетних, освітніх закладах та житлових будинках; ІІ номінація – «Чисте довкілля» – 1 проект, встановлено лічильники води для соціально незахищених категорій мешканців міста; ІІІ номінація – «Добробут громад» – 7 проектів, встановлено спортивний майданчик, плескалка для ДНЗ № 8, облаштовано дорогу до ЗОШ № 8, проведено капітальний ремонт приміщення для допризовної підготовки ЗОШ № 1, облаштовано соляну кімнату. Загальний обсяг фінансування проектів – 2,3 млн грн: обласний бюджет – 1,1 млн грн; місцевий бюджет – 1,0 млн грн; кошти конкурсанта – 114,4 тис. грн.

У Чугуєві стартував проект трансформації первинної медицини. Відповідний меморандум про співпрацю між Харківською обласною державною адміністрацією, Чугуївською міською радою, Чугуївською районною радою, Харківською експертною групою з питань підтримки медреформи і іншими учасниками проекту підписано у квітні 2016 року.

В рамках проекту планується відпрацювати модель взаємодії центру первинної медико-санітарної допомоги з приватно практикуючими лікарями, а також створити громадську раду, яка буде моніторити хід реформи, її прозорість і брати участь в залученні ресурсів для її реалізації.

 

Промисловість

За загальними підсумками показників економічного розвитку наше місто займає друге місце.

За останніми статистичними даними, протягом січня-жовтня 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції по місту Чугуєву становить 250,0 млн грн, що на 118,1 млн грн менше показника відповідного періоду 2015 року.

Обсяг реалізованої промислової продукції за січень-вересень 2016 року на одну особу населення м. Чугуєва становив 7513 грн.

Найбільшу частку у загальноміських обсягах реалізації промислової продукції мають підприємства машинобудування, а саме: ДП «Чугуївський авіаційний ремонтний завод» – реалізація продукції за січень-жовтень становить 43791,0 тис. грн (17,5%) та ТОВ «Еко-інвест» – реалізовано промислової продукції на суму 24976,9 тис. грн (майже 10%).

Однією із стратегічних цілей економічної політики нашого міста у 2016 році було максимальне залучення в економіку і соціальну сферу міста додаткових фінансових ресурсів – інвестицій, як державних капітальних вкладень, так і приватних, вітчизняних та іноземних.

За січень-вересень 2016 року підприємствами та організаціями міста за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 18314 тис. грн, обсяг вкладень на одну особу склав 1178 грн.

Обсяг внесених прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) в економіку Чугуєва становив 433,7 тис. дол. США та в розрахунку на одну особу населення – 13,03 дол. Підприємства міста мали прямі інвестиції з 4 країн світу, найбільш значні обсяги прямих іноземних інвестицій були вкладені нерезидентами Російської Федерації, Польщі, Великої Британії та Віргінських Островів (Брит.).

Торгівля

Роздрібний товарообіг за 10 місяців 2016 ріку в м. Чугуєві склав 685,0 млн грн. Мережа підприємств торгівлі міста за звітний період збільшилась на 6 нових торговельних об’єктів: шість непродовольчих магазинів: «Саквояж», «Рико-маркет» по вул. Харківській, 127, магазин «Город одежды» по вул. Жадановського, 2-а, магазин «Леді Ван» по вул. Старонікольській, 27, «Караванчик» по вул. Жадановського, 6, «Удачная пара» по вул. Харківскій, 127; три продовольчі магазини: торговий павільйон «Слобожанський» по бул. Комарова, 1-г, магазин «Продукти» по вул. Старонікольській, 27 та магазин «Сладости» по бул. Комарова. Створено додатково 25 робочих місць.

Станом на 01. 11. 2016 року торговельна мережа міста налічує 229 торговельних об’єктів, з них: продовольчих магазинів – 25, непродовольчих – 110, 22 магазина із змішаним асортиментом, торговельні павільйони – 49, кіоски – 16, супермаркети – 7.

За звітний період сфера послуг збільшилася на 2 одиниці (перукарня «Чик-чик» по бул. Комарова, перукарня по вул. Гвардійській, 6). Створено додатково 5 робочих місць.

Мережа закладів сфери послуг налічує 137 об’єктів, мережа закладів ресторанного господарства станом на 01.11.2016 налічує 56 об’єктів.

В місті продовжується робота по вдосконаленню функціонування існуючих ринків та торговельних майданчиків міста, перетворення їх на сучасні торговельно-сервісні комплекси.

 

Заробітна плата

Середньорічна заробітна плата одного штатного працівника по місту за січень-жовтень 2016 року склала 3110 грн, що більше відповідного показника 2015 року на 491 грн, або на 18,7%.

За статистичними даними станом на 01 жовтня 2016 року загальна сума заборгованості по виплаті заробітної плати по місту склала 2281,0 тис. грн. Борги із виплати заробітної плати має 1 підприємство міста – Державне підприємство «Чугуївський авіаційний ремонтний завод».

Велика увага в місті приділяється питанню створення робочих місць як основному напрямку роботи в переборенні негативних явищ у сфері зайнятості. За підсумками роботи промислового сектору міста та сфери підприємництва протягом 10 місяців 2016 року за рахунок усіх джерел фінансування створено 256 робочих місць, що становить 94,8% від річного завдання Програми зайнятості населення Чугуєва на 2016 рік.

Протягом січня-червня 2016 року ринок праці м. Чугуєва не мав негативної динаміки. До Чугуївського міськрайцентру зайнятості у пошуках роботи звернулося 750 осіб з числа незайнятого населення, з них були працевлаштовані – 433 особи; 140 осіб – направлені на профнавчання, 48 осіб – залучені до громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. Рівень працевлаштування склав 57,7%.

 

ЖКГ та благоустрій

Для виконання заходів, передбачених «Програмою реформування та розвитку житлового комунального господарства м. Чугуєва на 2015-2019 роки» використовувалися кошти місцевого бюджету.

Для забезпечення безперебійного і безаварійного функціонування доріг комунальної власності міста протягом січня-жовтня поточного року виконано:

– капітальний ремонт доріг та тротуарів по вул. Заводській, пров. Осинівському на суму 1477,6 тис. грн загальною площею 2750 кв. м;

– здійснено заготівлю протиожеледних матеріалів та реагентів на 100% від потреби: закуплено солі 69,0 т на суму 67,4 тис. грн та піску 300,0 м3 на суму 82,2 тис. грн;

– проведено ямковий  та поточний ремонт  доріг загальною площею 7714,5 м2 на суму 895,9 тис. грн, в тому числі: вул. Гвардійська – 289,2 м2, вул. Кочетокська – 800 м2, вул. Харківська біля залізничного вокзалу – 800 м2, вул. Горішного – 400 м2, вул. Музейна (Р. Люксембург) та вул. Фортечний узвіз (Каляєва) – 220 м2 та вул. Харківська – 100 м2 з використанням шаферу;

– поточний (ямковий) ремонт дороги по вул. Кочетокській – 76, 0 тис. грн;

– відсипане шлаковим щебенем 5205 м2 по вул. Фабричній (Петровського), вул. Спортивній, вул. Литвинова, вул. Д. Бєдного, вул. Соколова, пров. Фабричному (Петровського);

– придбано дорожніх знаків на суму 49,9 тис. грн.

За 10 місяців 2016 року КП «Чугуївський комунальний комплекс» використано 1565,4 тис. грн на роботи, пов’язані з благоустроєм, а саме: для обслуговування та поточного ремонту вуличного освітлення, утримання доріг міста, видалення аварійних та фаутних дерев, санітарної обрізки гілок, прибирання цвинтарів, відновлення клумб, посадки квітів та інше.

Для відпочинку і проведення дозвілля мешканців у центрі міста за рахунок коштів міського бюджету відкрито сквер «Мелодія», територія якого вимощена тротуарною плиткою, встановлені нові лавки для відпочинку, урни для сміття, лампи вуличного освітлення, висаджено декоративні кущі та дерева. Вартість даних робіт склала 660,0 тис. грн.

Розпочато проведення капітального ремонту сходів з вул. Привокзальної до Залізничного вокзалу (станом на 01.10.2016 профінансовано 465,3 тис. грн), капітального ремонту дороги по вул. б. Комарова (станом на 01.10.2016 профінансовано 386,9 тис. грн).

Для виконання робіт по капітальному ремонту житлового фонду КЖРЭП м. Чугуєва на  2016 рік з міського бюджету заплановано виділити 3746,4 тис. грн. Станом на 01.10.2016 виконано такі роботи:

– ремонт покрівель в будинках м-ну Авіатор, 159, вул. Карбишева, 2, вул. Дружби, 1-б, вул. Гвардійсь-ка, 21 на суму 239,9 тис. грн.;

– ремонт внутрішньобудинкових доріг та тротуарів по вул. Горішного, 131, 134-136; б. Комарова, 18, 20, вул. Старонікольській, 27-а, вул. Музейній, 27 та вул. Фортечний узвіз, 1, 3, вул. Старонікольській, 30 – на суму 2456,4 тис. грн;

– облаштування 6 пандусів на суму 34,8 тис. грн;

– заміна мереж водопостачання в будинках по вул. Гвардійська, 46 та вул. Харківська, 122 на суму 78,8 тис. грн;

– встановлення спортивного майданчика біля будинків по вул. Кожедуба, 7,9,12,15,17 на суму 121,2 тис. грн;

– придбання каруселей на суму 75,0 тис. грн.

За 10 місяців 2016 року на поточний ремонт житлового фонду витрачено 2416,9 тис. грн власних коштів підприємства.

В рамках впровадження заходів з енергозбереження з житловому фонді та зменшення споживання теплової енергії в 2016 році з місцевого бюджету виділено 1390,0 тис. грн на придбання та встановлення засобів обліку споживання теплової енергії в багатоквартирних будинках. Станом на 01.10.2016 за рахунок місцевого бюджету в поточному році встановлено теплові лічильники на 74 будинках. Всього з 156 житлових будинків лічильники встановлені на 122 будинках.

В 2016 році в обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» Харківської обласної ради перемогли проекти по м. Чугуєву:

1) «Стоп – втраті водних ресурсів!» Для реалізації проекту всього виділено коштів – 198,00 тис. грн (обласний бюджет – 99,00 тис. грн, місцевий бюджет – 89,1 тис. грн, ініціативна група – 9,9 тис.грн). Згідно з даним проектом передбачена установка 163 лічильників холодного водопостачання в помешканнях соціально незахищених верств населення.

2) міні-проект «Разом в Європу», яким передбачається капітальний ремонт покрівлі в будинку по вул. Якіра, 32-б. Для реалізації проекту всього виділено 200,00 тис. грн (обласний бюджет – 100,00 тис. грн, місцевий бюджет – 90,0 тис. грн, ініціативна група –10,0 тис. грн).

3) міні-проект «Молодь обирає спорт» передбачає облаштування спортивного майданчика у м-ні Дружба. Для реалізації проекту всього виділено 200,00 тис. грн. (обласний бюджет – 100,00тис. грн, місцевий бюджет – 90,0 тис. грн, ініціативна група – 10,0 тис. грн).

4) міні-проект «Тепла оселя»: передбачається капітальний ремонт покрівлі, заміна вікон у під’їздах в будинку по вул. Кожедуба, 7. Для реалізації проекту всього виділено коштів 131,98 тис. грн (обласний бюджет – 65,99 тис. грн, місцевий бюджет – 59,39 тис. грн, ініціативна група – 6,6 тис. грн).

5) міні-проект «Дорога в майбутнє»: передбачається виконання робіт по благоустрою пров. Якіра. Для реалізації проекту всього виділено коштів 199, 998 тис. грн (обласний бюджет – 99,999 тис. грн, місцевий бюджет – 89,564 тис. грн, ініціативна група – 10,435 тис. грн).

У 2016 році продовжилася реалізація III фази спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Мешканці ОСББ виявили ініціативу, визначили найбільш актуальні проблеми своїх будинків. 3 ОСББ: «Перемога 28» (вул. Перемоги, 28/30), «Моноліт-137» (вул. Горішного, 137), «Моноліт-138» (вул. Горішного, 138) визначилися щодо виконання робіт з капітального ремонту мереж теплопостачання та встановлення індивідуальних теплопунктів; ОСББ «Фенікс» (вул. Гвардійська, 46) – щодо капітального ремонту житлового будинку, 4 ОСББ – «Добробут Чугуєва» (вул. Кожедуба, 9), «Центр-137» (вул. Харківська, 137), «Ельдорадо-130» (вул. Харківська, 130), «Харківська-105» (вул. Харківська, 105) – капітальний ремонт покрівлі. Загальна сума проектів складає 3544,7 тис. грн., в т.ч. кошти ПРОООН – 1893,0 тис. грн, місцевого бюджету – 1436,7 тис. грн та 215,0 тис. грн – кошти ОСББ.

Здійснення містобудівної та архітектурної діяльності

Одним з пріоритетних напрямків містобудівної діяльності в Чугуєві є будівництво житла. За підсумками 10 місяців 2016 року було закінчено будівництво та введено в експлуатацію 8 індивідуальних житлових будинків загальною площею 1165,0 кв. м, що складає 47% від планових показників (2500 кв. м) Введення в експлуатацію багатоквартирних житлових будинків протягом звітного періоду не здійснювалось.

У стані незавершеного будівництва перебувають 4 багатоквартирні житлові будинки, що розташовані про пров. Чайковського та по вул. Горішного.

У місті продовжується створення нових об’єктів громадського  призначення. Закінчено будівництво (реконструкція) 5 об’єктів: студія краси по вул. Харківській, 82, магазин одягу по вул. Старонікольській, 27, кафе по вул. Харківській, 125, торгові павільйони по вул. Жадановського, 1, торгово-офісне приміщення по вул. Харківській, 155.

В місті продовжується комплексний благоустрій скверів «Молодіжний» та «Слави»: засіяно газони, встановлені ліхтарі освітлення і сучасні та зручні лавки. Після проведення робіт з реконструкції відкрито сквер «Мелодія» по вул. Харківській.

Протягом звітного періоду завершено проектні роботи по внесенню змін до генерального плану м. Чугуєва та розроблення у його складі плану зонування території м. Чугуєва.

Крім того, протягом зазначеного періоду розпочато роботи по розробці містобудівної концепції центральної частини міста. Укладено договір з ТОВ КТМ «Мир» (м. Харків) на виконання проектних робіт з історичного аналізу, схеми функціонального зонування, пішохідних та транспортних зв’язків даної частини міста.

 

Комунальна власність

Надходження коштів від оренди комунального майна за 10 місяців 2016 року склали 736,3 тис. грн, що становить 104% порівняно з аналогічним періодом 2015 року (710,8 тис. грн.).

Приватизовано 1 об’єкт комунальної власності шляхом викупу, в результаті чого надходження коштів до бюджету від приватизації за 10 місяців 2016 року склали 116,6 тис. грн, що становить 107% порівняно з аналогічним періодом 2015 року (108,6 тис. грн.).

За 10 місяців від оренди та плати за землю надходження до бюджету склали 8423,7 тис. грн, що складає 219% до аналогічного періоду 2015 року (3838,1 тис. грн.).

Постійно ведеться претензійна робота з боржниками по орендній платі за землю.

З метою збільшення надходжень до міського бюджету від оренди та плати за землю розпочато роботи по запровадженню нової грошової оцінки земель м. Чугуєва та с. Клугино-Башкирівка.

Соціальний захист населення

Особлива увага у місті приділяється вирішенню питань соціального захисту найбільш незахищених верств населення: пенсіонерів, інвалідів, чорнобильців, ветеранів війни і праці, малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, багатодітних сімей, внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій в зоні АТО та членів їх сімей – людей, які найгостріше відчувають потребу в підтримці з боку держави. Соціальний захист цих верств населення забезпечується шляхом надання населенню житлових субсидій і різних видів державної соціальної допомоги, які призначаються і виплачуються Управлінням соціального захисту населення.

За 10 місяців 2016 року за субсидіями на ЖКП звернулись 6087 сімей, призначено субсидію 7328 сім’ям. Нараховано житлової субсидії на загальну суму 32153,7 тис. грн; перераховано підприємствам, які надають ЖКП, житлової субсидії на загальну суму 38616,88 тис. грн. Субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено 32 сім’ям на суму 65,0 тис. грн.

На 01.10.2016 в місті на обліку в ЄДАРП перебуває 10382 громадянина, які мають право на пільги відповідно до діючого законодавства. Загальна сума відшкодувань за надані протягом 10 місяців 2016 року пільги склала 7566,0 тис. грн.

До Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб внесено 5547 осіб. Адресна допомога особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, для покриття витрат на проживання, в т.ч. на оплату ЖКП, призначена 244 сім’ям (до складу яких входить 390 осіб) та виплачена на загальну суму 2982,4 тис. грн.

Протягом 10 місяців 6898 мешканців міста отримали різних видів соціальної допомоги та компенсацій на загальну суму 33827,9 тис. грн. Особам з обмеженими фізичними можливостями, за рахунок державного бюджету, було видано 17 інвалідних візків та 281 направлення на забезпечення протезно-ортопедичними виробами.

На початок жовтня 2016 року 87 учасників бойових дій в зоні проведення АТО оформили пільги за фактичним місцем проживання; 8 учасників бойових пройшли курс соціально-психологічної реабілітації в санаторії «Бермінводи», 1 особа – в ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт»; навчання за напрямком «водій автотранспортних засобів» пройшла 1 особа з числа учасників АТО, 4 особи направлені на проходження навчання.

З початку 2016 року за рахунок коштів місцевого бюджету була надана матеріальна допомога 96 особам з числа учасників АТО та членам сім’ї учасника АТО на загальну суму 62,8 тис. грн. За рахунок коштів державного бюджету 2 демобілізованим непрацюючим особам надана одноразова матеріальна допомога на загальну суму – 3,1 тис. грн.

Працівниками територіального центру з початку 2016 року виявлено 2432 особи, що потребують соціальних послуг. Протягом січня-жовтня 311476 соціальних послуг отримали 2364 особи.

Територіальним центром в рамках міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» реалізуються проект «Панацея від усіх недуг» щодо облаштування соляної кімнати.

На даний час Чугуїв бере участь в проекті Європейської Комісії «Посилення ролі місцевих громад у прийнятті рішень щодо надання соціальних послуг» та в  спільному українсько-норвезькому проекті «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», які направлені на зміцнення місцевого самоврядування в Україні шляхом підвищення якості надання соціальних послуг.

 

Медицина

У 2016 році змінено порядок надання державної медичної субвенції для обслуговування жителів міста. У поточному році планується створення амбулаторії загальної  практики сімейної медицини в мікрорайоні Зачуговка у приміщенні, яке було передано місту у дар агрофірмою «Чугуївська». За рахунок міського бюджету (1 млн 200 тис. грн) виконується капітальний ремонт будівлі за адресою: м. Чугуїв, пров. Червоний, буд. 14-в. В даному приміщенні передбачається зробити також квартиру для сімейного лікаря.

У Чугуєві стартував проект трансформації первинної медицини. В рамках проекту планується відпрацювати модель взаємодії центру первинної медико-санітарної допомоги з приватно практикуючими лікарями, а також створити громадську раду, яка буде відстежувати хід реформи, її прозорість і брати участь в залученні ресурсів для її реалізації. Перший етап реформи розрахований на рік.

Щомісяця міський бюджет отримує державну медичну субвенцію для обслуговування жителів міста і передає її районному бюджету, загальна сума протягом 2016 року становитиме 21 млн 823 тис. 800 грн. Крім цього, з міського бюджету виділені додаткові кошти у сумі 673,066 тис. грн, які у вигляді міжбюджетного трансферту на надання медичних послуг жителям Чугуєва передані до Чугуївської районної ради на закупівлю туберкуліну, оплату вартості пільгових рецептів дітям, ветеранам війни, інвалідам І, ІІ групи, дітям-інвалідам, учасникам АТО, що мешкають в місті, на транспортування хворих, придбання  сироватки тощо.

Культура і туризм

У Чугуєві функціонує мережа закладів культури, до складу якої входить Комунальна установа «Культурний центр «Імідж», Чугуївська Централізована бібліотечна система (об’єднує 5 бібліотек), дві школи естетичного виховання.

У вересні 2016 року Чугуївська централізована бібліотечна система одержала перемогу у проекті «Бібліотека – зв’язок із рідними та друзями», організатором якого була громадська організація «Станція Харків», що фінансується Агентством ООН у справах біженців. Очікується отримання 2 ноутбуків та меблів для бібліотеки.

У Дитячій музичній школі навчаються 156 дітей. За звітній період відбулось 32 музично-просвітницьких заходи; 3 музично-літературних вечори були проведені у межах проекту «Затишна вітальня».

У Дитячій художній школі ім. І. Ю. Рєпіна навчаються 168 учнів. Вихованці школи постійно беруть участь у міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських виставках та конкурсах – у 2016 році 54 вихованця школи ставали лауреатами, 45 – дипломантами цих конкурсів.

КЦ «Імідж» було проведено 59 загальноміських культурно-масових заходів до державних, міських та календарних свят. У закладі ведеться активна виставкова робота – було організовано 14 виставок, проведено 159 екскурсій, 33 майстер-класи, 1 творча зустріч та 2 творчі семінари для жителів міста.

Вперше в цьому році було започатковано проведення I Чугуївського міського пісенного фестивалю «Заспіваймо, друзі!» серед колективів та сольних виконавців міста Чугуєва.

З метою розвитку туристичної інфраструктури, враховуючи культурні, історичні, рекреаційні, логістичні та інші особливості Чугуєва була затверджена «Стратегія розвитку туризму в місті Чугуїв на період 2016-2022 рр.». У липні 2016 року був затверджений офіційний бренд міста «Чугуїв – місто твоїх вражень».

У рамках реалізації Стратегії був створений офіційний туристичний сайт «Салют, Чугуїв», аудіогід, розроблені та діють 2 маршрути «Родина Ильи Репина», «Архитектура военных поселений города Чугуева Харьковской области».

 

Освіта

Цього року значними досягненнями відзначена діяльність системи освіти. У 2016 році у Чугуєві було відновлено роботу 3 пунктів тестування зовнішнього незалежного оцінювання для учнів 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Чугуєва, Чугуївського та Печенізького районів.

Одним з пріоритетних напрямків роботи у 2016 році стало покращення матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів.

У межах проекту та за кошти Міжнародної організації з міграції у спортивній залі Чугуївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 проведено заміну вікон.

Відділ освіти та навчальні заклади міста взяли участь в обласному конкурсі міні-проектів «Разом у майбутнє». У межах міні-проектів:

– проведено капітальний ремонт плескалки та влаштування вуличних ігрових майданчиків у Чугуївському дошкільному навчальному закладі (ясла- садку) № 8 (вартість проекту 199,6 тис грн, у тому числі 99,7 тис грн. обласний бюджет, 89,9 тис. грн  – міський бюджет, 10,0 тис. грн. – позабюджетні кошти) ;

– виконано капітальний ремонт приміщення Чугуївського міського центру допризовної підготовки для вивчення предмету «Захист Вітчизни», а за кошти міського бюджету придбано необхідне навчально-методичне обладнання (всього 349,7 тис грн, у тому числі 99,8 тис грн з обласного бюджету, 239,9 тис грн з міського, 10,0 тис грн. – кошти ініціативної групи);

–  виконано капітальний ремонт приміщення актової зали Чугуївської гімназії № 5, за кошти міського бюджету придбано крісла (всього 300,6 тис грн, у тому числі 99,4 тис грн – обласний бюджет, 191,2 тис грн. – міський бюджет, 10,0 тис грн. –  кошти ініціативної групи).

Крім цього, за кошти міського бюджету проведено:

– реконструкцію спортивного майданчика Клугино-Башкирівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (2348,0 тис грн);

– благоустрій території (асфальтування доріжок, території закладу) Чугуївського дошкільного навчального закладу (ясла-садка) № 12 комбінованого типу (383,9 тис грн), Чугуївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 4 (376,6 тис грн).

Значною підтримкою навчальних закладів стало забезпечення новим сучасним кухонним та пральним обладнанням, електрообладнанням, меблями для роздягалень та класних кімнат, побутовою технікою, комп’ютерами та принтерами тощо. На ці цілі з міського бюджету використано 2101,0 тис грн.

Також усі дитячі садки отримали сучасні ігрові майданчики, які придбані за кошти міського бюджету на суму 414,4 тис грн.

Захист сімей та дітей

Для своєчасного виявлення сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, щорічно розпорядженням міського голови затверджується графік проведення рейдів. Протягом 10 місяців 2016 року проведено 37 рейдів, влаштовано 10 дітей. На облік служби взято 15 дітей, що проживають в сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах. Обстежено 66 сімей, надано 66 консультативних адресних послуг, порушено 2 клопотання про притягнення до відповідальності батьків по ст.184 КУпАП. До Чугуївського міського центру соціально-психологічної реабілітації влаштовано 19 дітей.

На первинному обліку в м. Чугуєві перебуває 51 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, із них виховуються в сім’ях громадян 96%: під опікою – 72,5%, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу – 23,5%. У 2015 році показник влаштування дітей до сімейних форм виховання складав 86%.

В м. Чугуєві проживає 44 сім’ї опікунів, в яких виховується 49 дітей (2 з яких прибули з району проведення АТО), функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу та 11 прийомних сімей, в яких виховуються 23 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 18 сімей, в яких виховуються усиновлені діти, які на даний час не досягли 18 років. Протягом 10 місяців 2016 року родинне тепло подароване 2 дітям.

Протягом звітного періоду забезпечено своєчасне виявлення сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, їх облік, соціальне обслуговування та соціальний супровід. Під соціальним супроводом ЦСССДМ перебувало 35 сімей, в яких виховуються 84 дитини. В ході соціального супроводу цим сім’ям надано більше 500 соціальних послуг.

З метою підвищення виховного потенціалу прийомних батьків та матері-виховательки за 10 місяців 2016 року ЦСССДМ було організовано 3 заняття у Школі прийомних батьків, яка діє при ЦСССДМ.

З метою соціальної підтримки сімей загиблих учасників АТО, їх дітям, які навчаються на контрактній основі у вузах, компенсується 50% від суми контракту. Допомогу отримують 2 сім’ї.

Протягом звітного періоду ЦСССДМ організовані та проведені заходи за участі волонтерів до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, Всесвітнього дня здоров’я, Дня сім’ї та Дня матері, акції: «Скажемо палінню – НІ!», «Життя без наркотиків – норма життя», «За здоровий спосіб життя».

Протягом 10 місяців 2016 року в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей перебувало 34 дитини. У 2016 році юридичний статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, набули 4 вихованця, діти влаштовані до сімейних форм виховання, 23 вихованця повернуті до біологічних родин.

Молодіжна політика

На надання інформаційної, педагогічної та консультативної допомоги з питань вирішення проблем сім’ї, виховання та розвитку дітей, підвищення виховного потенціалу батьків, збереження сім’ї, формування культури сімейних стосунків спрямовано роботу Міського клубу молодої сім’ї «Радуга», а також Чугуївської міської громадської організації багатодітних матерів «Берегиня».

На поширення нових форм організації дозвілля, зміцнення соціальної значущості сім’ї спрямовані міські заходи: фотоконкурс «Сімейний кадр», конкурс «Молода співуча родина», конкурс на кращу аматорську казку «Мамина казка під подушку» та інші. Планується видання збірки казок переможців конкурсів «Мамина казка під подушку».

Для забезпечення відпочинку дітей в Чугуєві влітку була організована робота 10 закладів відпочинку з денним перебуванням, які функціонували у 3 зміни при загальноосвітніх закладах міста, а також при Будинку дитячої та юнацької творчості, Дитячо-юнацькій спортивній школі, Центрі туризму та краєзнавства. За кошти міського бюджету придбано 36 путівок (2015 рік – 30) до оздоровчого табору «Орлятко» для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Враховуючи щорічне збільшення кількості дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, внесення до ЗУ «Про оздоровлення та відпочинок дітей» нових категорій дітей, які мають право на оздоровлення за бюджетні кошти (дітей учасників АТО; дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи), з міського бюджету на придбання путівок було виділено 90 тис. грн, що на 30 тис. грн більше, ніж у 2015 році.

 

Фізична культура та спорт

Протягом 10 місяців проведено понад 60 спортивно-масових заходів, спортивних змагань, в яких взяли участь більше 3000  мешканців міста та 200 його гостей. Організовано та проведено змагання з футболу серед дитячих дворових команд, легкоатлетичні естафети серед загальноосвітніх шкіл та ПТУ, для різновікової категорії міста – зі спортивної рибалки, шахово-шашечні, баскетбольні та волейбольні змагання тощо. Започатковано проведення  змагань «Силовой екстрим».

У місті працює Чугуївська дитяча юнацька спортивна школа, в якій проводять заняття 16 тренерів з 7 видів спорту для 407 дітей. Учні Чугуївської ДЮСШ виборюють призові міста в змаганнях обласного, районного та міського значення. У місті Чугуєві до занять фізичною культурою та спортом залучено 2000 осіб, 6% від загальної кількості жителів міста.

У 2016 році збудовано багатофункціональний спортивний майданчик зі штучним покриттям у Клугино-Башкирівській ЗОШ, на якому займаються як учні навчальних закладів, так і мешканці мікрорайону. Почали функціонувати два спортивні майданчики по вул. Дружба та вул. Кожедуба.

 

Участь територіальної громади у формуванні та реалізації державної регіональної політики

З метою пошуку ефективних інструментів публічної політики, можливостей оперативного інформування населення міста, залучення жителів громади  до процесів, що відбувалися в суспільному житті, міська рада та її виконавчий комітет продовжували впроваджувати ефективні та різноманітні інформаційні технології. Окрім офіційних джерел інформації, активно налагоджується співпраця з незалежними засобами масової інформації, а саме з незалежними міськими веб-сайтами, незалежним журналістом М. Кисельовим. В рамках співпраці відзняті сюжети про життя міста, серія інтерв’ю з мером міста (відповіді на питання користувачів веб-сайту «Чугуевский городской форум», 3 випуски «питання-відповіді», 50 коротких інформаційних сюжетів про події в місті).

Продовжувалась практика розширення системи залучення представників інститутів громадського суспільства до участі в загальноміських заходах. За їх ініціативою в місті  проведено понад 25 різноманітних суспільно політичних, спортивних, релігійних, культурно-просвітницьких, волонтерських заходів та мітингів.

Протягом 10 місяців 2016 року докладено певних зусиль для створення необхідних умов для реалізації своїх повноважень органами самоорганізації населення – вуличними комітетами. Цьому сприяла реалізація міської Програми «Про гарантії діяльності органів самоорганізації населення – вуличних комітетів м. Чугуєва у 2016 році». Відбулася активізація діяльності голів органів самоорганізації населення щодо підвищення рівня благоустрою та умов проживання мешканців на території їх комітетів.

За 10 місяців 2016 року до міської ради надійшло більше 70 звернень. Силами небайдужих громадян міста, під безпосереднім керівництвом голів вуличних комітетів, в приватному секторі проведено ряд робіт з благоустрою території, дитячих майданчиків. Лише у вересні-жовтні 2016 року силами активістів збудовані пішохідні доріжки в мікрорайоні Зачуговка  та на схилі, який з’єднує вулицю Пирогова з вулицею Карбишева. На вулицях Горького, Героїв Чорнобильців та Набережна благоустроєно дитячі майданчики.

Підсумовуючи роботу за 10 місяців 2016 року, міська влада висловлює подяку всім, хто сумлінно працював над вирішенням поставлених завдань, – депутатам міської ради, членам виконавчого комітету, колективам комунальних підприємств та навчальних закладів, керівникам підприємств та установ міста, підприємцям, представникам громадськості – за підтримку, розуміння, терпіння, злагоджену роботу та щоденну працю, за активну й дієву позицію у вирішенні питань життєзабезпечення нашої територіальної громади.