Інформація про виконання бюджету м. Чугуєва за 9 місяців 2016 року

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Бюджет міста на 2016 рік був затверджений рішенням II сесії міської ради VІІ  скликання № 57-VІІ від 25.12.2015 «Про міський бюджет на 2016 рік» по доходах та видатках у сумі 174,3 млн грн. Бюджет був прийнятий бездотаційним. З урахуванням внесених змін, станом на 01.10.2016 року бюджет міста затверджено по доходах та видатках у сумі 248,4 млн грн. Відповідно до уточнених планових показників на звітний період дохідна частина бюджету виконана (без урахування власних надходжень бюджетних установ) на 101,8%.

Дохідна частина бюджету міста по загальному фонду (без урахування міжбюджетних трансфертів) за 9 місяців поточного року виконана на 104,3% при плані, затвердженому з урахуванням змін 81,0 млн грн, до бюджету надійшло 84,5 млн грн, що на 37,6 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Традиційно найбільша частка в бюджеті належить податку на доходи фізичних осіб, яка складає 70,6%. Надходження становлять 59,9 млн грн, що майже вдвічі більше, ніж у попередньому році.

Також одними з головних фінансово потужних складових доходів місцевого бюджету є плата за землю та єдиний податок. За 9 місяців поточного року плати за землю до бюджету міста надійшло 8,4 млн грн і становить 119,6% від планових показників, або на 4,6 млн грн більше за відповідний період попереднього року. Надходження єдиного податку складають 8,4 млн грн, що на 3,6 млн грн більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

За рахунок акцизного податку в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, запровадженого з початку 2015 року, бюджет міста за 9 місяців 2016 року поповнився на 5,5 млн грн, що на 1,9 млн грн більше за відповідний період минулого року.

 

 

Відповідно до внесених змін у законодавчі акти України було збільшено коло адміністративних послуг, що надаються на місцях. В результаті – до бюджету міста за січень-вересень 2016 року зараховано 1,0 млн грн.

В структурі доходів загального фонду 10,0% займають надходження єдиного податку, 10,0% – плати за землю, 6,6 % – акцизного податку в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Надходження від податку на нерухоме майно складають 0,6 млн грн, або 119,8% уточнених планових показників, що на 0,4 млн грн більше відповідного періоду минулого року.

За січень-вересень 2016 року до спеціального фонду (без урахування власних надходжень бюджетних установ та трансфертів) при планових показниках 0,3 млн грн надійшло 0,4 млн грн.

Видатки міського бюджету направлені на стабільну роботу бюджетних установ та якісне надання освітніх, соціальних, житлово-комунальних та адміністративних послуг мешканцям міста. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року видатки міського бюджету зросли майже у 2 рази.

За 9 місяців 2016 року видатки склали 183,4 млн грн, з них в першу чергу кошти спрямовувались на оплату праці – 48,3 млн грн; видатки на харчування – 2,9 млн грн; на оплату енергоносіїв – 6,5 млн грн; стипендії – 2,1 млн грн, допомоги та інші виплати населенню (пільги, субсидії, допомога дітям) – 73,9 млн грн. Згідно із договором проводилась передача Чугуївській районній раді державної субвенції районному бюджету на утримання установ охорони здоров’я, які обслуговують жителів м. Чугуєва, за 9 місяців передано 16,2 млн грн.

Крім субвенції, за рішенням сесії міської ради із міського бюджету районному було виділено додаткові кошти для установ охорони здоров’я у сумі 0,4 млн грн на оплату вартості пільгових рецептів дітям, хворим на фенілкетанурію, придбання калоприймачів, на пальне для транспортування хворих мешканців міста на процедуру гемодіалізу до м. Харкова.

Повністю проведено капітальні ремонти:

– доріг по вул. Заводська та пров. Осинівський;

– будівлі по вул. К. Лібкнехта, 37, К. Лібкнехта, 20;

– капітальний ремонт внутрішньодворових доріг та тротуарів по вул. Горішного, 131-137, Комарова, 18, 20, Каляева, 1 – Р. Люксембург, 27, К. Лібкнехта, 30;

– реконструкція парку «Мелодія»;

– завершена реконструкція спортивного майданчику Клугино-Башкирівської школи;

– встановлено спортивний майданчик по вул. Кожедуба, також 7 ігрових майданчиків в ДНЗ № 12;

– капітальний ремонт асфальтових доріжок ЗОШ № 4, плескалки в ДНЗ № 8, актової зали гімназії № 5;

– оновлена комп’ютерна та оргтехніка в бюджетних установах міста;

– закуплені теплові лічильники для встановлення в 162 житлових будинках міста, що повністю задовольняє потребу міста;

– проведено поточний ремонт в приміщенні відділу освіти, коридору та роздягальні ЗОШ № 7;

– капітальний ремонт покрівлі за адресами: Гвардійська, 21, Авіатор, 159;

– проведено поточний ремонт ділянок доріг по вул. Харківській, Кочетокській, Горішного та інших.

Протягом звітного періоду, не зважаючи на те, що компенсація за перевезення пільгових категорій громадян на державному рівні не проводилася, за рахунок міського бюджету забезпечено безкоштовне перевезення таких категорій мешканців міста в повному обсязі. На надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам з міського бюджету виділено за звітний період 485,3 тис. грн, у тому числі допомога онкохворим мешканцям міста склала 29,0 тис. грн., допомога демобілізованим, які брали участь в проведені АТО – 41,0 тис. грн. Фінансування 21 місцевої програми, затвердженої Чугуївською міською радою, з різних сфер життєдіяльності міста проводилось у повному обсязі відповідно до затверджених кошторисів.

Пріоритетними питаннями до кінця 2016 року в сфері бюджетування лишаються забезпечення якісного та безперебійного функціонування бюджетної сфери, виконання широкого спектру запланованих робіт з благоустрою, капітального ремонту міської інфраструктури вчасно та подальша модернізація матеріально-технічної бази всіх сфер міського господарства.