Звіт виконавчих органів Чугуївської міської ради за підсумками І півріччя 2016 року

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Нині наша країна та всі ми переживаємо нелегкі часи. Часи боротьби та гартування нової якості держави, нової якості народу, нової якості стосунків між державою та людьми. Зміни торкнулися усіх сфер суспільного життя. Політичні процеси жорстко відбиваються на економіці. Сьогодні ми прагнемо зберегти та зміцнити власні досягнення, щоб в подальшому мати основу для зростання.

Робота міської ради, виконавчого комітету протягом звітного періоду, як і всіх попередніх років, спрямовувалась на вирішення таких основних напрямів: виконання міського бюджету; забезпечення належного функціонування закладів освіти, культури, спорту; забезпечення роботи галузей житлово-комунального господарства у сфері надання якісних послуг населенню міста; покращення благоустрою міста (будівництво та ремонт доріг, освітлення вулиць), запровадження енергозберігаючих технологій.

Протягом 6 місяців поточного року організовано та проведено 7 засідань сесій Чугуївської міської ради VІІ скликання: 4 – чергових, 3 – позачергових. Організовано та проведено 39 засідань постійних депутатських комісій та 3 спільних засідання постійних депутатських комісій. Також проведено 5 засідань погоджувальної ради.

Робота зі зверненнями громадян

Протягом І півріччя 2016 року до Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету надійшло 1043 звернень, що на 115,05% більше, ніж за аналогічний період 2015 року (485). В І півріччі 2016 року надійшло 38 колективних звернень, що по кількості більше, ніж за аналогічний період 2015 року (30). Через органи влади вищого рівня (на Урядову гарячу лінію, до Харківської обласної державної адміністрації) в І півріччі 2016 року звернувся 61 мешканець м. Чугуєва.

По зверненням, які надійшли до виконавчого комітету в 2016 році, вжито відповідних заходів, надано вичерпні відповіді та роз’яснення: 56% порушених питань вирішено позитивно, 16,2% – надано роз’яснення щодо можливих шляхів вирішення питань, 12% – відмовлено з об’єктивних причин, 16% – перебуває на контролі.

Щоденно надходять звернення до відповідальних чергових цілодобової варти. Так, за І півріччя 2016 року їх надійшло 999, що на 25,6% менше, ніж за аналогічний період 2015 року (1342).

За 6 місяців 2016 року на особистий прийом до міського голови звернулась 51 особа. За І півріччя 2016 року проведено 4 лінії прямого телефонного зв’язку міського голови та заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради з мешканцями міста.

Надання адміністративних послуг за І півріччя 2016 року

Протягом І півріччя 2016 року робота була спрямована на освоєння нових видів послуг, актуалізацію документів, що регламентують роботу Центру адміністративних послуг м.Чугуєва, а також покращення якості надання послуг у частині покращення рівня інформативності довідкових матеріалів для відвідувачів. Так, у квітні Чугуївською міською радою було набуто повноважень з реєстрації місця проживання особи, речових прав на нерухоме майно, а також юридичних і фізичних осіб. Таким чином, звернувшись до Центру надання адміністративних послуг, можна також отримати ці послуги.

У звітному періоді переглянуто перелік послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг. Так, на сьогодні він містить 101 вид послуг (раніше налічував 77 видів послуг).

У квітні 2016 року Центр надання адміністративних послуг міста підключений до Порталу державних послуг iGov з можливістю надавати електронні послуги: реєстрації місця проживання; зняття з реєстрації місця проживання; реєстрації місця проживання дитини до 14 років; зняття з реєстрації місця проживання дитини до 14 років; вклеювання фото до паспорту у 25, 45 років; обміну паспорту при зміні ПІБ; обміну паспорту у разі його пошкодження; видачі паспорту замість викраденого; видачі паспорту замість втраченого; видача довідки про реєстрацію місця проживання/перебування особи.

На даний час на зазначеному порталі в тестовому режимі опрацьовуються послуги у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Крім того, у Центрі надання адміністративних послуг запроваджено електронний документообіг з можливістю sms-інформування замовників про результат послуги.

Виконання бюджету міста за І півріччя 2016 року

Бюджет Чугуєва за І півріччя 2016 року поповнився на 56,9 млн грн власних надходжень, що майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період 2015 року. Традиційно найбільша частка належить податку на доходи фізичних осіб – 70,4% – і складає 40,0млн грн, що майже вдвічі більш, ніж у попередньому році.

Також одними з головних фінансово потужних складових доходів місцевого бюджету є плата за землю та єдиний податок. Цих платежів за 6 місяців поточного року надійшло в два рази більше, ніж у січні-червні 2015 року (5,8 млн грн плати за землю та 6,2 млн грн єдиного податку). Це свідчить про те, що, не зважаючи на складну ситуацію в економіці в цілому, господарський та підприємницький комплекс міста працює активно.

За рахунок акцизного податку в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, запровадженого з початку 2015 року, бюджет міста за 6 місяців 2016 року поповнився на 3,2 млн грн.

Відповідно до внесених змін у законодавчі акти України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг було збільшено коло адміністративних послуг, що надаються. В результаті до бюджету міста за І півріччя зараховано 0,6 млн грн.

Видатки міського бюджету направлені на стабільну роботу бюджетних установ та якісне надання освітніх, соціальних, адміністративних послуг мешканцям міста.

У І півріччі вирішено питання забезпечення перевезення пільгових категорій мешканців міста за рахунок міського бюджету, видатки склали 170,0 тис.грн.

Продовжується фінансування 21 місцевої програми з різних сфер життєдіяльності міста.

На надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам з міського бюджету виділено за звітний період 484,1 тис.грн, в ІІ півріччі планується збільшення обсягів матеріальної допомоги онкохворим мешканцям міста (одноразова виплата складатиме від 5,0 до 10,0 тис.грн).

Виконані або продовжується виконання робіт на таких об’єктах: плескалка в ДНЗ №8; асфальтові доріжки на території ДНЗ №12, ЗОШ №4, актова зала гімназії №5, покрівлі ДНЗ №3, Клугино-Башкирівської школи, житлових будинків по вул. Гвардійській, 21, Карбишева, 2, Дружби, 1б, Авіатор, 159; багатофункціональний спортивний майданчика на території Клугино-Банкирівської гімназії, соляна кімната в територіальному центрі, парка в сквері «Мелодія» за зупинкою «Здоров’я».

У ІІ півріччі за кошти міського бюджету заплановано зробити наступні роботи:

– реконструкцію дощової каналізації по вул. Кожедуба та вул. Каляєва на умовах співфінансування з обласним бюджетом;

– капітальний ремонт та облаштування амбулаторії в м-н Зачуговка;

– капітальний ремонт покрівлі ЗОШ №6;

– капітальний ремонт внутрішньодворових доріг та тротуарів по вул. Музейній (колишня Р.Люксембург),7;

– придбання нового сміттєвозу за рахунок коштів обласного бюджету;

– поточний ремонт по вул. Кожедуба, 13, Дружби, 1-б, 7-а, 7-б, Гвардійська, 6, м-н Авіатор,45.

У звітному періоді забезпечена у повному обсязі виплата заробітної плати, оплата за енергоносії, спожиті бюджетними установами.

До відома, середня заробітна плата працівника бюджетної сфери за травень поточного року становить 3653 грн, при тому що по Харківський області – 4299 грн, в цілому по Україні – 4984 грн. Питання доведення її до середньої по країні залишається пріоритетним.

Проблемним питанням наразі залишається передача фінансування з бюджету міста закладів професійно-технічної освіти. Потреба в коштах на утримання до кінця року складає 5,0 млн грн.

Проектна діяльність

Місто Чугуїв відібране для участі в рамках програми «Фонд Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності» проекту Північної Екологічною Фінансової Корпорації НЕФКО. Вже виділено фінансування для десяти проектів у Східній Україні, в т.ч. і місту Чугуєву у розмірі 498,8тис.евро (11,5млн грн). Грантові гроші будуть спрямовані на об’єкти сфери освіти – школу №1 та дитсадок №12. В рамках зазначеного проекту також в 2015 році підтримані проекти енергозбереження у двох навчальних закладах – ДНЗ №3, №8, робота по яким продовжується в 2016 році.

У 2016 році продовжується активна співпраця Чугуєва з проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

В Чугуєві розпочалась робота Регіональної Платформи розвитку місцевого самоврядування на тему: «Проект змін до Основного Закону України: перспективи та можливості становлення спроможних громад», за участі мерів міст Харківської області та депутатів обласної ради в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Одразу у двох містах Харківської області стартували пілотні проекти з реформування первинної медицини, розроблені громадськими організаціями раніше, ніж щось зрушилося на загальнонаціональному рівні. Чугуїв та Куп’янськ стали місцями, де до 2017 року випробовують різні моделі роботи сімейних лікарів, з урахуванням успішного європейського досвіду – у проектах беруть участь експерти Естонії та Німеччини.

У 2016 році м. Чугуїв продовжило брати участь у обласному конкурсі «Разом у майбутнє». Всього від міста Чугуєва на обласний конкурс «Разом у майбутнє» було подано 36 проектних заявок. За результатами участі в конкурсі в 2016 році 12 міні-проектів отримали перемогу. Загальний обсяг фінансування – 2 274 525грн.

Промисловість та торгівля

Аналіз соціально-економічного розвитку міста Чугуєва свідчить, що економіка міста розвивається під впливом складних і не завжди передбачуваних процесів, зумовлених наслідками соціально-економічних змін в країні. За останніми статистичними даними, протягом січня-червня 2016 року спостерігалися позитивні результати у розвитку промислового комплексу міста. Так, обсяг реалізованої промислової продукції по місту Чугуєву становить 187,8 млн грн, що на 57,8 млн грн більше показника відповідного періоду 2015 року. Обсяг реалізованої промислової продукції за січень-червень 2016 року на одну особу населення м. Чугуєва становив 5645 грн. З загального обсягу реалізації за січень-червень 47,4% припадає на продукцію переробної промисловості, 34,9% – підприємства з машинобудування.

Середня заробітна плата в галузі промисловості по Харківській області за червень 2016 року становила 4944 грн. Аналогічний показник по місту Чугуєву – 3241 грн.

Головна проблема більшості наших підприємств – відсутність потенційного ринку збуту товарів.

В обсязі реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності суттєво домінує переробна промисловість.

Необхідно відмітити, що на сьогоднішній день у галузі промисловості спостерігається нестача власних обігових коштів та капітальних вкладень у модернізацію виробничих потужностей, високий знос основних фондів, зменшення замовлення готової продукції, звуження ринків збуту, недостатнє вкладення інвестицій в розширення виробництва та асортименту продукції, обмежена платоспроможність суб’єктів внутрішнього ринку.

Роздрібний товарообіг за 1 півріччя 2016 ріку в м. Чугуєві очікується на рівні 445 млн грн. За 1 квартал 2016 року роздрібний товарообіг за статистичними даними склав 216,1 млн грн.

Мережа підприємств торгівлі міста за звітний період збільшилась на 6 нових торговельних об’єктів, створено додатково 17 робочих місць. За звітний період сфера послуг збільшилася на 2 одиниці. Створено додатково 5 робочих місць.

В місті продовжується робота по вдосконаленню функціонування існуючих ринків та торговельних майданчиків міста, перетворення їх на сучасні торговельно-сервісні комплекси.

Заробітна плата

За оперативними даними середньорічна заробітна плата одного штатного працівника по місту за січень-червень 2016 року склала 3084 грн, що більше відповідного показника 2015 року на 528 грн, або на 20,7%.

За статистичними даними станом на 1 липня 2016 року загальна сума заборгованості по виплаті заробітної плати по місту склала 1385,9 тис. грн і в порівнянні з попереднім місяцем зменшилась на 1259,3 тис. грн, або на 47,6%. Борги із виплати заробітної плати має 1 підприємство міста – Чугуївський авіаційний ремонтний завод.

Велика увага в місті приділяється питанню створення робочих місць як основному напрямку роботи в переборенні негативних явищ у сфері зайнятості. За підсумками роботи промислового сектору міста та сфери підприємництва протягом І півріччя 2016 року за рахунок усіх джерел фінансування створено 172 робочих місця, що становить 63,7% від річного завдання Програми зайнятості населення м. Чугуєва на 2016 рік.

Роботи по благоустрою на території міста Чугуєва за І півріччя 2016 року

Для виконання заходів, передбачених «Програмою реформування та розвитку житлово-комунального господарства м.Чугуєва на 2015-2019 роки», використовувалися кошти місцевого бюджету.

Для забезпечення безперебійного і безаварійного функціонування доріг комунальної власності міста протягом січня–липня поточного року виконано:

– капітальний ремонт доріг та тротуарів по вул.Заводській, пров. Осинівському загальною площею 2750 кв.м;

– ямковий та поточний ремонт доріг загальною площею 7714,5 кв.м: вул. Гвардійська – 289,2 кв.м, вул.Кочетокська – 800 кв.м, вул. Харківська (біля залізничного вокзалу) – 800 кв.м, вул. Горішного – 400 кв.м, вул. Музейна (колишня вул. Р.Люксембург) – 120 кв.м та вул.Харківська – 100 кв.м – з використанням шиферу. Відсипано шлаковим щебенем 5205 кв.м по вул. Петровського, вул. Спортивній, вул. Літвинова, вул. Д.Бєдного, вул. Соколова, пров. Петровського.

За 7 місяців 2016 року КП «Чугуївський комунальний комплекс» використано 1313,9 тис. грн на роботи, пов’язані з благоустроєм, а саме: на обслуговування та поточний ремонт вуличного освітлення, утримання доріг міста, видалення аварійних та фаутних дерев, санітарна обрізка гілок, прибирання цвинтарів, відновлення клумб, посадка квітів та інше.

Для відпочинку і проведення дозвілля мешканців у центрі міста, за рахунок коштів міського бюджету облаштовано сквер «Мелодія», територія якого вимощена тротуарною плиткою, встановлені нові лавки для відпочинку, урни для сміття, лампи вуличного освітлення, висаджені декоративні кущі та дерева. Вартість даних робіт склала 660,0 тис. грн.

Для виконання робіт по капітальному ремонту житлового фонду КЖРЭП м. Чугуєва на 2016 рік з міського бюджету заплановано виділити 3746,4 тис. грн. Станом на 01.08.2016 виконані такі роботи:

– ремонт покрівель в будинках м-ну «Авіатор» 159, вул. Карбишева, 2, вул. Дружби, 1-б, вул. Гвардійська, 21 на суму 239,9 тис.грн;

– ремонт внутрішньобудинкових доріг та тротуарів по вул. Горішного, 131, 134-136; б. Комарова 18,20, вул. К. Лібкнехта, 27-а – на суму 1074,5 тис. грн;

– ремонт внутрішньобудинкових доріг та тротуарів по вул. Музейній (колишній Р.Люксембург), 27 та вул. Фортечний узвіз (колишня Каляєва), 1,3 на суму 131,4 тис. грн;

– облаштування 6 пандусів на суму 34,8 тис. грн;

– заміна мереж водопостачання в будинках по вул. Гвардійська, 46 та вул. Харківська, 122 на суму 78,8 тис. грн;

– встановлення спортивного майданчика біля будинків по вул. Кожедуба, 7,9,12,15,17 на суму 121,2 тис. грн;

– придбання каруселей на суму 75,0 тис. грн.

За 7 місяців 2016 року на поточний ремонт житлового фонду витрачено 2007,9 тис. грн власних коштів підприємства.

В рамках впровадження заходів з енергозбереження в житловому фонді та зменшення споживання теплової енергії в 2016 році з місцевого бюджету виділено 1390,0 тис. грн на придбання та встановлення засобів обліку споживання теплової енергії в багатоквартирних будинках. Станом на 01.08.2016 встановлено 25 приладів обліку тепла у 15 багатоповерхових будинках.

В 2016 році в обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє» Харківської обласної ради перемогли наступні проекти по м.Чугуєву:

1) «Стоп – втраті водних ресурсів!» Для реалізації проекту всього виділено коштів 198,00 тис. грн (обласний бюджет – 99,00 тис. грн, місцевий бюджет – 89,1 тис. грн, ініціативна група – 9,9тис.грн). Згідно з даним проектом передбачена установка 163 лічильників холодного водопостачання в помешканнях соціально незахищених верств населення. На сьогодні між комунальним підприємством «Чугуїввода» та ДП «Новатор» (м.Хмельницький) підготовлений проект договору на придбання 163 лічильників. Після його підписання комунальним підприємством будуть закуплені та встановлені лічильники води.

2) Міні-проект «Разом в Європу», яким передбачається капітальний ремонт покрівлі в будинку по вул. Якіра, 32-б. Для реалізації проекту всього виділено 200,00 тис. грн (обласний бюджет – 100,00 тис.грн, місцевий бюджет – 90,0 тис. грн, ініціативна група – 10,0 тис. грн). Станом на 01.08.2016 профінансовано 30 % робіт, або 56,2 тис. грн.

3) Міні-проект «Молодь обирає спорт» передбачає облаштування спортивного майданчику у м-ні «Дружба». Для реалізації проекту всього виділено 200,00 тис. грн (обласний бюджет – 100,00 тис. грн, місцевий бюджет – 90,0 тис. грн, ініціативна група –10,0 тис. грн). Станом на 01.08.2016 профінансовано 141,9 тис. грн.

4) Міні-проект «Тепла оселя» передбачає капітальний ремонт покрівлі, заміну вікон у під’їздах в будинку по вул. Кожедуба, 7. Для реалізації проекту всього виділено коштів 131,98 тис. грн (обласний бюджет – 65,99 тис. грн, місцевий бюджет – 59,39 тис. грн, ініціативна група –6,6 тис. грн). Станом на 01.08.2016 профінансовано 37,6 тис. грн.

5) Міні-проект «Дорога в майбутнє» передбачає виконання робіт по благоустрою пров.Якіра. Для реалізації проекту всього виділено коштів 199,998 тис. грн. (обласний бюджет – 99,999тис. грн, місцевий бюджет – 89,564 тис. грн, ініціативна група –10,435 тис. грн). Станом на 01.08.2016 профінансовано 67,3 тис. грн.

У 2016 році продовжилась реалізація III фази спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Мешканці ОСББ виявили ініціативу, визначили найбільш актуальні проблеми своїх будинків. Так, 3 ОСББ: «Перемога 28» (вул. Перемоги, 28/30), «Моноліт 137» (вул. Горішного, 137), «Моноліт 138» (вул. Горішного, 138) визначилися щодо виконання робіт з капітального ремонту мереж теплопостачання та встановлення індивідуальних теплопунктів; ОСББ «Фенікс» (вул. Гвардійська, 46) – щодо капітального ремонту житлового будинку, 4 ОСББ: «Добробут Чугуєва» (вул. Кожедуба, 9), «Центр-137» (вул. Харківська, 137), «Ельдорадо-130» (вул. Харківська, 130), «Харківська-105» (вул. Харківська, 105) – капітальний ремонт покрівлі. Загальна сума проектів складає 3544,7 тис. грн, в т.ч. кошти ПРОООН – 1893,0 тис. грн, місцевого бюджету – 1436,7 тис. грн та 215,0 тис. грн – кошти ОСББ.

У липні поточного року у приміщенні Чугуївської міської ради відбулося розкриття конкурсних пропозицій для виконання робіт у межах мікропроектів, визначено підрядні організації. На теперішній час з місцевого бюджету виділені кошти у сумі 8448,0 грн на отримання експертного звіту вищевказаних робіт. Крім цього, в рамках проекту головам ОСББ була надана методична допомога для ознайомлення мешканців щодо можливості залучення коштів МРГ.

Проводились роботи з озеленення території міста з висадкою зелених насаджень, посадкою квітів і улаштуванням клумб. В місті продовжено роботу з комплексного благоустрою скверів «Молодіжний» та «Слави»: засіяно газони, встановлені ліхтарі освітлення і сучасні та зручні лавки.

Комунальна власність

Надходження коштів до бюджету від оренди комунального майна за 6 місяців 2016 року склало 462,5 тис.грн, що становить 257% порівняно з аналогічним періодом 2015 року (180,0 тис.грн). З метою контролю за цільовим використанням та своєчасною сплатою орендної плати ведеться реєстр договорів оренди комунального майна.

З метою збільшення надходжень в бюджет міста постійно ведеться претензійна робота з юридичними та фізичними особами з метою укладання додаткових угод до діючих договорів оренди землі по переходу на нову грошову оцінку.

Так, за 6 місяців 2016 року від оренди та плати за землю надходження до бюджету склали 5786,8 тис.грн, що складає 250% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року (2318,3 тис.грн).

Постійно ведеться претензійна робота з боржниками по орендній платі за землю.

З метою збільшення надходжень до міського бюджету від оренди та плати за землю проводиться робота по запровадженню нової грошової оцінки земель м. Чугуєва та с. Клугино-Башкирівка.

Соціальний захист населення

Особлива увага у місті приділяється вирішенню питань соціального захисту найбільш незахищених верств населення: пенсіонерів, інвалідів, чорнобильців, ветеранів війни і праці, малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, багатодітних сімей, внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій в зоні АТО та членів їх сімей – людей, які найгостріше відчувають потребу в підтримці з боку держави.

Протягом І півріччя 2016 року 6287 мешканців міста отримали різних видів соціальної допомоги та компенсацій на загальну суму 21169,8 тис. грн.

За 6 місяців 2016 року за субсидіями на ЖКП звернулось 3957 сімей, призначено субсидію 3779 сім’ям. Нараховано житлової субсидії на загальну суму 40225,8 тис. грн., перераховано протягом 6 місяців 2016 року підприємствам, які надають ЖКП, житлової субсидії на загальну суму 30760,0 тис. грн.

З початку 2016 року за рахунок коштів місцевого бюджету була надана матеріальна допомога 37 особам з числа учасників АТО та членів сім’ї учасника АТО на загальну суму 10,5 тис. грн. За рахунок коштів державного бюджету 2 демобілізованим непрацюючим особам надана одноразова матеріальна допомога на загальну суму 3,1 тис.грн.

Соціальне обслуговування громадян, яким державою законодавчо гарантовано право на соціальний захист та підтримку, у м. Чугуєві здійснюється через соціальні заклади, вагоме місце серед яких займає Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чугуївської міської ради.

Медицина

У 2016 році змінено порядок надання державної медичної субвенції для обслуговування жителів міста. Незважаючи на підписання спільного договору між Чугуївською міською радою та районною радою про передачу в 2016 році трансферту безпосередньо з державного бюджету районному бюджету, в держбюджеті на 2016 рік субвенція запланована для міського бюджету. Щомісяця міський бюджет отримує субвенцію з держбюджету і передає її районному бюджету. Протягом року районному бюджету буде передано 21 млн 823 тис. 800 грн для медичного обслуговування мешканців міста.

Чугуївська міська рада розуміє недофінансування медичної галузі з боку держави і знаходить можливість надати реальну фінансову допомогу закладам охороні здоров’я, таким чином з міського бюджету додатково передається 379,666 тис.грн Чугуївській районній раді на надання медичних послуг жителям м.Чугуєва, а саме: для придбання трьох доз протизміїної сироватки; для придбання калоприймачів для 6 мешканців міста; для оплати вартості пільгових рецептів двом дітям, хворим на фенілкетонурію; для оплати вартості пільгових рецептів дитині, яка хворіє на муковісцидоз; на паливо-мастильні матеріали для транспортування трьох хворих на процедуру гемодіалізу до м. Харкова.

Культура і туризм у І півріччі 2016 році

У м. Чугуєві функціонує мережа закладів культури, до складу якої входить Комунальна установа «Культурний центр «Імідж», Чугуївська Централізована бібліотечна система (об’єднує 5 бібліотек), дві школи естетичного виховання.

У першому півріччі 2016 року відбувалося укріплення матеріально-технічної бази закладів культури:

– завдяки реалізації проекту «Всебічна стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та постраждалого населення в Україні» Міжнародної організації з міграції було відремонтовано актову залу Культурного центру «Імідж», придбано одяг сцени, звукопідсилюючу апаратуру, сценічні костюми;

– за кошти міського бюджету було проведено роботи з ремонту фойє КЦ «Імідж» та заміни вікон та дверей;

– за кошти міського бюджету було придбано нові музичні інструменти для Дитячої музичної школи, зокрема цифрове піаніно (загальна вартість інструментів – 300,0 тис. грн).

Окремим напрямом діяльності міськвиконкому став розвиток туристичної галузі міста. Зокрема, рішенням сесії Чугуївської міської ради було прийнято Стратегію розвитку туризму на 2016-2022 роки та Міську програму розвитку туризму на 2016 р., затверджено туристичний бренд міста «Чугуїв місто твоїх вражень».

Завдяки перемозі в обласному конкурсі міні-проектів «Разом у майбутнє» стало можливим створення у м. Чугуєві Туристично-інформаційного центру, головним завданням якого стане зустріч індивідуальних туристів та організованих груп, надання їм інформації про існуючі у місті туристичні маршрути, об’єкти історико-культурної спадщини, заклади розміщення та харчування, транспортне сполучення. Туристично-інформаційний центр працюватиме в структурі Чугуївської централізованої бібліотечної системи, що дозволить також розширити спектр існуючих інформаційних послуг, які надає бібліотека.

Освіта

За результатами 2015/2016 навчального року учні шкіл міста здобули 26 перемог у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів (у минулому навчальному році – 22) та 7 призових місць у ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, що відповідає показнику минулого року.

Золотими та срібними медалями нагороджено 9 випускників загальноосвітніх навчальних закладів.

У квітні – травні 2016 року в м.Чугуєві організовано роботу 3 пунктів тестування зовнішнього незалежного оцінювання для учнів 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Чугуєва, Чугуївського та Печенізького районів.

З метою соціального захисту сімей з дітьми у 2016 році рішенням сесії міської ради за кошти міського бюджету забезпечено безкоштовне гаряче харчуванням дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей-інвалідів; дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; учнів 1-4-х класів; дітей, які віднесені до категорії внутрішньо переміщених осіб; дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції на сході України.

Вартість харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів на 2016 рік затверджена у розмірі 8,0 грн на одного учня в день. У дошкільних навчальних закладах вартість харчування 1 вихованця в день – 20,0 грн, розмір батьківської плати встановлено на рівні 60% від загальної суми витрат.

Влітку 2016 року на базі навчальних закладів м. Чугуєва відкрито 10 таборів з денним перебуванням. Протягом І півріччя організовано роботу 2 змін. Станом на 01.07.2016 організованим відпочинком охоплено 957 дітей. Під час роботи І зміни працювали мовні табори, за програмою «GoCamp» до роботи в таборах на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 та навчально-виховного комплексу №6 залучено 2 волонтерів – носіїв англійської мови.

Придбано будівельні матеріали на суму 49,8 тис. грн. Поточний ремонт виконаний на суму 199,7 тис. грн.

Відділ освіти та навчальні заклади міста взяли участь в обласному конкурсі міні-проектів «Разом у майбутнє». У І півріччі розпочато реалізацію 3 проектів.

Молодіжна політика

Молодь міста бере активну участь у громадському житті міста через участь у роботі громадського Факультету муніципального управління, координаційного центру «Лідер», молодіжних клубів «Академія успіху», «Молодь та закон», волонтерського загону. Волонтери ведуть просвітницьку роботу з профілактики соціально небезпечних захворювань, пропагують здоровий спосіб життя, супроводжують осіб похилого віку під час проведення загальноміських заходів.

Влітку 2016 року на базі КП «Чугуївський комунальний комплекс» працювало 18 учнів загальноосвітніх шкіл міста, які виконували роботи по благоустрою скверів та парків. З міського бюджету на оплату їх праці було виділено 20,0 тис. грн.

З метою створення сприятливих умов для оздоровлення дітей з міського бюджету виділено 90,0 тис. грн на придбання путівок до Чугуївського районного дитячого оздоровчого табору «Орлятко» для 36 дітей м.Чугуєва, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Для порівняння, у 2015 році з міського бюджету було виділено 60,2 тис. грн, за які придбано 30 путівок. За рахунок коштів обласного бюджету оздоровлено 123 дитини.

Фізична культура та спорт

За І півріччя проведено 13 спортивно-масових заходів, в тому числі чемпіонатів, першостей, турнірів та матчевих зустрічей з олімпійських та не олімпійських видів спорту, спартакіади за участі школярів, учнів професійно-технічних закладів освіти, державних службовців, а також 14 спортивно-масових заходів за участі міських команд у обласних заходах.

В навчальних закладах проводились багатоступеневі спортивно-оздоровчі заходи «Старти надій», «Шкіряний м’яч», «Козацькі розваги» та Олімпійський урок, показові виступи спортсменів ДЮСШ.

Завдяки участі ініціативної групи в обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» у віддаленому м-ні Дружба облаштовано багатофункціональний спортивний майданчик з турниковою зоною для воркауту, брусами, столом для настільного тенісу, баскетбольним майданчиком.

Громадське суспільство

Продовжувалась практика розширення системи залучення представників інститутів громадського суспільства до участі в загальноміських заходах. За їх ініціативою в місті проведено понад 25 різноманітних суспільно-політичних, спортивних, релігійних, культурно-просвітницьких, волонтерських заходів та мітингів (авто-, мотопробігів – 5, релігійних – 7, волонтерських – 2, політичних – 2 та інші). Всі заходи проведено без порушень громадського порядку.

В І половині 2016 року докладено певних зусиль на створення необхідних умов для реалізації своїх повноважень органами самоорганізації населення – вуличними комітетами. Цьому сприяла реалізація міської Програми «Про гарантії діяльності органів самоорганізації населення – вуличних комітетів м. Чугуєва у 2016 році». Протягом січня – квітня поточного року легалізовані шляхом повідомлення 33 вуличних комітети. Станом на 01.06.2016 в місті Чугуєві легалізовано 100% вуличних комітетів. Відбулася активізація діяльності голів органів самоорганізації населення щодо підвищення рівня благоустрою та умов проживання мешканців на території їх комітетів – так, у І половині 2016 року до міської ради надійшло більше 50 звернень.

Підсумки

Підсумовуючи роботу у І півріччі 2016 року, я дякую всім, хто сумлінно працював над вирішенням поставлених завдань – депутатам міської ради, членам виконавчого комітету, колективам комунальних підприємств та навчальних закладів, керівникам підприємств та установ міста, підприємцям, а також представникам громадськості за підтримку, розуміння, терпіння, злагоджену роботу та щоденну працю, за активну й дієву позицію у вирішенні питань життєзабезпечення нашої територіальної громади.

Для міської влади у своїх майбутніх діях пріоритетними завжди будуть інтереси людини. Переконана, що вирішувати всі проблеми міста ми завжди будемо спільно з депутатським корпусом, мешканцями громади, допомагаючи один одному, проявляючи й надалі людську мудрість та толерантніть.