Вчимося європейським стандартам

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Другого червня у Варшаві відбувся Національний Конгрес виконавчих секретарів, участь у якому, поряд із делегаціями з Франції, Бельгії, Молдавії, Білорусі, Грузії, Греції та інших країн, взяла українська делегація за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».

У складі української делегації, до якої входили представники Кабінету міністрів, Національного агентства України з питань держслужби, Міністерства регіонального розвитку і будівництва, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, були і наші земляки – Чугуїв на Конгресі презентувала заступник міського голови-керуючий справами виконавчого комітету Людмила Макаренко. Зауважимо, що склад української делегації формувався за рекомендаціями представників Ради Європи, і вибір саме нашого міста, за їх словами, був значною мірою обумовлений тим, що міський голова Чугуєва Галина Мінаєва є головою комітету з питань реформування місцевого самоврядування Асоціації міст України.

Головною темою Конгресу стало обговорення досягнень та проблем за підсумками 30-річчя створення Європейської Хартії місцевого самоврядування. Перед учасниками заходу з цього приводу виступили генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, а також представники органів місцевого самоврядування низки європейських країн та інституцій.

Члени української делегації мали змогу ознайомитись з західноєвропейським досвідом підвищення спроможності органів місцевого самоврядування, методології оцінки потреб в навчанні їх працівників та розробки національних стратегій підвищення кваліфікації посадових осіб муніципалітетів.

В розмові з нашим кореспондентом Людмила Макаренко зазначила, що поряд з суто теоретичною частиною заходу велику зацікавленість її та її колег з різних країн викликало знайомство з практичними аспектами роботи виконавчих секретарів органів місцевого самоврядування Польщі, аналогами яких в Україні є керуючі справами виконкомів місцевих рад. За підсумками роботи Конгресу було прийнято рішення рекомендувати експертам виконавчих органів Ради Європи розробити уніфіковану модель посадових обов’язків та повноважень виконавчих секретарів, враховуючи особливості та традиції місцевого самоврядування всіх 47 країн, що входять до її складу.