Реєстрація за місцем проживання: проблемні питання залишаються

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

На виконання Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» рішенням VІ сесії Чугуївської міської ради було створено відділ реєстрації місця проживання особи, який є виконавчим органом Чугуївської міської ради з питань здійснення реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання особи у межах адміністративної території Чугуїв-ської міської ради та формування і ведення реєстру територіальної громади. Пропонуємо до уваги наших читачів інтерв’ю з начальником новоствореного відділу Оленою Карбазіною.

– Олено Миколаївно, якими є основні завдання очолюваного Вами відділу?

– Це, перш за все, реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання або перебування фізичних осіб, тобто внесення інформації до Реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру. Також наш відділ займається формуванням та веденням Реєстру територіальної громади.

Для одержання адміністративної послуги з оформлення реєстрації або зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи заявник повинен звернутися до Центру надання адміністративних послуг або до Відділу реєстрації місця проживання особи Чугуївської міської ради, які розташовані за адресою: м. Чугуїв, вул. К. Лібкнехта, 37.

 

 

Прийомні дні:

– Центр надання адміністративних послуг: понеділок – четвер – з 8:00 до 17:15, п’ятниця – з 8:00 до 16:00;

– Відділ реєстрації місця проживання особи Чугуївської міської ради: вівторок, четвер – з 13:00 до 16:00, середа, п’ятниця – з 8:00 до 12:00.

– Чи змінилися вимоги до переліку документів, які заявник має надати?

– Загальна процедура та вимоги щодо переліку документів, які необхідні для реєстрації, суттєво не змінилися. Однак, слід зазначити, що змінилась сума, яку необхідно буде сплатити при реєстрації або знятті з реєстрації. У разі звернення особи протягом встановленого Законом строку – 30 календарних днів після зняття з реєстрації попереднього місця проживання та прибуття на нове місце проживання, або протягом 3 місяців з дня державної реєстрації новонародженої дитини, сплачується адміністративний збір – 11,71 грн. У разі звернення особи з порушенням встановленого Законом строку сплачується адміністративний збір – 35,14 грн.

Строки надання адміністративної послуги, встановлені на законодавчому рівні: реєстрація місця проживання або перебування здійснюється в день подання особою документів до нашого відділу.

– Зазвичай будь-які нововведення тягнуть за собою проблемні питання…

– Дійсно, деякі питання залишаються неврегульованими на сьогоднішній день. Зокрема, згідно з новим порядком особа може доручити в установленому законодавством порядку подати заяву про реєстрацію місця проживання відповідної посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), ОСББ, житлово-будівельного кооперативу, керуючого багатоквартирним будинком за місцем його проживання. Однак, варто зазначити, що встановленого законодавством порядку доручення, крім надання довіреності вищезазначених осіб, не передбачено.

Неврегульованим залишається механізм передачі документів при реєстрації місця проживання новонародженої дитини через органи державної реєстрації актів цивільного стану при проведенні державної реєстрації новонародженого. Можливість здійснення такої реєстрації передбачена, однак Постанови Кабінету Міністрів, яке має врегулювати порядок передачі документів до органу реєстрації, відсутня.

Болючим питанням є і реєстрація місця перебування на території міста для вимушених переселенців. На сьогоднішній день законодавчо порядок такого виду реєстрації не прийнятий. Відсутність механізму проведення процедури реєстрації веде за собою низку негативних наслідків: люди залишаються без соціальних виплат, наростає суспільне обурення.

Після передачі картотек від житлово-експлуатаційних організацій, ОСББ, ЖБК та інших організацій, які здійснювали ведення картотек з питань реєстрації фізичних осіб, гостро постало питання з приводу отримання довідок про склад сім’ї для оформлення соціальних виплат, субсидій тощо. Варто зазначити, що функції з видачі таких довідок для органу реєстрації не передбачені ні Законом, ні Постановою КМУ. Але на теперішній час розроблений проект рішення Чугуївської міської ради, яке в найближчому майбутньому дозволить вирішити цю проблему.