Звіт міського голови про здійснення державної регуляторної політики структурними підрозділами виконавчого комітету Чугуївської міської ради у 2012 році

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення ХL сесії Чугуївської міської ради

VІ скликання від 22.02.2013 р. № 1725-VI

На виконання ст. 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» було складено Плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів управліннями та відділами виконавчого комітету Чугуївської міської ради на 2012 рік, які затверджені рішенням виконавчого комітету Чугуївської міської ради від 12.12.2011 № 584, розпорядженням міського голови від 13.12.2011 № 474 та рішенням ХХІ сесії Чугуївської міської ради VI скликання від 30.12.2011 № 795-VІ по кожному регуляторному органу відповідно. Зазначеними документами передбачалась розробка та затвердження 2 регуляторних актів у сфері земельних відносин та житлово-комунального господарства.

Протягом виконання Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, розробка одного з регуляторних актів була відкладена. В процесі розробки проекту рішення виконавчого комітету Чугуївської міської ради «Про затвердження Положення про порядок конкурсного відбору підприємств з надання послуг з вивезення побутових відходів на території м. Чугуєва» виникла необхідність його доопрацювання в зв’язку зі змінами в чинному законодавстві. Підготовку  зазначеного проекту регуляторного акта включено до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 1 квартал 2013 року.

Крім того, рішенням виконавчого комітету Чугуївської міської ради від 10.02.2012 № 93 та рішенням XXVII сесії Чугуївської міської ради VI скликання від 24.05.2012 № 1133-VI були внесені доповнення до відповідних планів. Станом на 01.01.2013 прийнято 3 регуляторних акти з питань  паркування автотранспорту, земельних питань, з питань оренди комунального майна.

1. Рішення XXV сесії Чугуївської міської ради VI скликання від 30.03.2012 № 1005-VI «Про затвердження персонального складу конкурсної комісії з відбору  оцінювачів-експертів для проведення експертної грошової оцінки земель Чугуївської міської ради та Положення про проведення конкурсу з відбору оцінювачів-експертів для проведення експертної грошової оцінки земель Чугуївської міської ради».

2. Рішення виконавчого комітету Чугуївської міської ради від 08.06.2012 № 263 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання майданчиків для платного паркування транспортних засобів, які надаються Муніципальним підприємством «Мрія» комунальної форми власності».

3. Рішення XXIX сесії Чугуївської міської ради VI скликання від 27.07.2012 № 1257-VI «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за майно, що знаходиться в комунальній власності територіальної громади м. Чугуєва».

Одним з механізмів забезпечення прозорості та ефективності впровадження регуляторних актів залишається відстеження їх результативності. Терміни проведення відстежень визначаються у регуляторних актах з дотриманням вимог законодавства. У цій діяльності розробники регуляторних актів керуються ст. 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Процедурою якості «Відстеження результативності та перегляду регуляторних актів». За результатами відстеження, у разі необхідності, готуються відповідні рішення щодо внесення змін, доповнень або визнання такими, що втратили чинність, документів. План проведення відстежень результативності прийнятих регуляторних актів на 2012 рік виконано в повному обсязі.

Періодично актуалізується бібліотека регуляторних актів, яка розміщена на сайті міста Чугуєва. Крім того, на сайті міста є можливість ознайомитися з проектами регуляторних актів та звітами про відстеження їх результативності.

У приміщенні Єдиного офісу за необхідності проводяться засідання за круглим столом з обговорення проектів регуляторних актів, у тому числі нормативно-правових актів, якими регламентується видача документів дозвільного характеру із залученням представників дозвільних органів, суб’єктів господарювання, представників спілок підприємців та громадських організацій.

Основними завданнями у 2013 році у сфері регуляторної політики залишається забезпечення якості та змістовності документів, пов’язаних з обґрунтуванням необхідності прийняття документів (аналіз регуляторного впливу) та відстеженням їх результативності.

На сьогоднішній день на території Чугуївської міської ради діє 28 регуляторних актів.

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів управліннями та відділами виконавчого комітету Чугуївської міської ради на 2013 рік, затверджений рішенням виконавчого комітету Чугуївської міської ради від 14.12.2012 № 592 передбачає розробку та затвердження 1 регуляторного акту у сфері житлово-комунального господарства та земельних відносин.