Відтермінувати податкові навантаження на сільгоспвиробників

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Така мета законопроекту, зареєстрованого у Верховній Раді України народним депутатом Дмитром Шенцевим разом з колегами по фракції

Народний депутат України Дмитро Шенцев з колегами з фракції «Опозиційний блок» зареєстрували в Верховній Раді законопроект, в якому запропонували зміни до прийнятого 24 грудня 2015 року Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», а саме: відтермінувати дію окремих положень цього Закону щодо спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, ставок єдиного податку для платників єдиного податку четвертої групи до 1 січня 2019 року.

Спеціальний режим оподаткування для сільгоспвиробників кожного року забезпечував підприємців додатковими фінансовими ресурсами, які акумулювалися на спеціальному рахунку та використовувалися для розвитку аграріїв та сільського господарства України загалом.

Скасування спеціального режиму податку на додану вартість призведе до втрати робочих місць та до зростання цін на продукти харчування.

Прийнятим 24 грудня 2015 року Законом також передбачено скасування спеціального режиму оподаткування та збільшення ставок єдиного податку для платників четвертої групи.

За такого підходу фізичні особи-підприємці, дрібні та середні сільськогосподарські виробники, частка яких у виробництві сільськогосподарської продукції значно більша і які повністю орієнтовані на насичення внутрішнього ринку продуктами харчування вітчизняного походження, будуть вимушені значну частину свого прибутку спрямовувати на виплату податків, що матиме наслідком фактичне банкрутство даних осіб.

За запропонованих Законом умов ще більша частина земель може залишитися незасіяною малим і середнім бізнесом. Тому необхідно повернутися до пільгового режиму оподаткування сільськогосподарських підприємств.Україна є аграрною державою,тому аграрний сектор потребує державної підтримки, а не податкових навантажень, треба розробляти комплексну Державну програму розвитку та підтримки села, аграрного сектору в цілому, – вважає народний депутат.

– Зважаючи на поспішність прийняття змін до Податкового кодексу України, відсутність апробації норм і широкого обговорення його положень із представниками галузевих об’єднань, треба «виправляти помилки» та повертатися до пільгового режиму оподаткування для сільськогосподарських підприємств, – зазначив Дмитро Шенцев.

Він сподівається що така законодавча ініціатива знайде союзників в сесійній залі парламенту і буде підтримана.