Звернення депутатів Чугуївської міської ради VIІ скликання до Прем’єр-міністра України ЯЦЕНЮКА А. П., міністра освіти і науки України КВІТА С. М., міністра фінансів України ЯРЕСЬКО Н. І.

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Шановний Арсенію Петровичу!

Шановний Сергію Мироновичу!

Шановна Наталіє Іванівно!

З прийняттям 24.12.2015 року Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», внесенням змін до Бюджетного кодексу України та внесенням змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до видатків, що здійснюються з бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, віднесено видатки на професійно-технічну освіту – видатки на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах державного та/або регіонального замовлення у професійно-технічних та інших навчальних закладах державної та/або комунальної власності, які розташовані на території міст обласного значення.

Інформуємо вас, що згідно з попередньо проведеним аналізом по всіх закладах професійно-технічної освіти, що розташовані на території нашого міста, не більше 37% від загальної кількості учнів є мешканцями саме міста. 63% від загальної кількості учнів вказаних навчальних закладів є мешканцями прилеглих районів, інших районів області. Значна частка, особливо серед дітей-сиріт, є також мешканцями інших областей України. Враховуючи базові законодавчі принципи формування місцевих бюджетів та здійснення відповідних видатків на рівні платників податків – мешканців громади, не передбачається за можливе спрямування такого значного фінансового ресурсу на напрямки, які за своєю суттю не відповідають рівню бюджету міста обласного значення.

Знаковим, на наш погляд, є й той факт, що видатки на професійно-технічну освіту передаються без відповідних джерел, зазначених в ст. 85 Бюджетного кодексу України, а саме: «Держава може передати Раді міністрів Автономної Республіки Крим чи органам місцевого самоврядування право на здійснення видатків лише за умови відповідної передачі фінансових ресурсів у вигляді закріплених за відповідними бюджетами загальнодержавних податків і зборів або їх частки, а також трансфертів з Державного бюджету України».

Щороку при затвердженні місцевих бюджетів всі міста обласного значення постають перед проблемами незабезпеченості лімітними асигнуваннями по основних традиційних для вказаного бюджетного рівня галузях – медицині, загальній середній освіті, дошкільній освіті, культурі. Обсягів медичної та освітньої субвенції не вистачає навіть на забезпечення захищених статей видатків, незважаючи на результативну роботу по оптимізації мережі бюджетної сфери, що проводиться.

Власні повноваження органів місцевого самоврядування, благоустрій території міст, поточний та капітальний ремонт доріг та житлового фонду здійснюються по залишковому принципу, незважаючи на те, що навантаження на інфраструктуру міст щороку зростає, в тому числі й через міграцію населення у зв’язку з проведенням АТО.

За умови передачі професійно-технічної освіти на рівень бюджетів міст обласного значення загальний дефіцит по бюджету м. Чугуєва на 2016 рік  становитиме біля 20,0 млн грн. Прогнозований обсяг доходів, враховуючи діюче податкове законодавство та нормативи розмежування платежів, що надходять до місцевих бюджетів, особливо з податку на доходи фізичних осіб, не покривають й третьої частини від заявленої потреби по закладах професійно-технічної освіти, навіть за умови застосування максимальних ставок за всіма місцевими податками та зборами. Беручи видатки на професійно-технічну освіту, Чугуївська міська рада в недалекому майбутньому буде вимушена приймати рішення про закриття дитячих садків або шкіл, що неможливо з урахуванням добрих демографічних тенденцій по місту за останні роки.

Окрім того, аналіз спеціалізації професійно-технічних закладів показав що,  близько половини з них є аграрними ліцеями, з відповідними спеціальностями та спрямуванням на підготовку фахівців саме для районного рівня.

Враховуючи вищевикладене, Чугуївська міська рада не має фінансової можливості фінансувати та утримувати заклади професійно-технічної освіти, які розташовані на території міста.

Просимо вашої підтримки в питанні повернення фінансування професійно-технічної освіти на рівень центральних (місцевих) органів виконавчої влади, які безпосередньо виконують методичні та адміністративні функції по відношенню до вказаної сфери, відповідають за надання освітніх послуг та формують політику щодо розвитку освітньої галузі та, відповідно, фінансування вказаної сфери на рівні Державного бюджету України.

Викликає занепокоєння серед населення нашого міста ситуація, яка склалася стосовно фінансування пільг, наданих Державою згідно з діючим законодавством України. Частку цих пільг, а саме пільговий проїзд, послуги зв’язку та санаторно-курортне лікування пільгових категорій населення, не враховано у розписі видатків Державного бюджету України. Разом з цим не передбачено фінансування наданих державою пільг і в місцевих бюджетах. Органи місцевого самоврядування вимушені пояснювати громаді цю проблемну ситуацію, не маючи компетенції вирішувати питання такого високого рівня, до яких належить забезпечення наданих Державою пільг.

Просимо вас оперативно та відповідально вирішити питання фінансування пільг на транспортне перевезення, послуги зв’язку та санаторно-курортне лікування пільгових категорій населення у 2016 році.

Проблемним залишається також питання незабезпеченості по медичній субвенції. Чугуївська ЦРЛ обслуговує населення міста Чугуєва, Чугуївського та Печенізького районів. Прогнозна незабезпеченість видатків на галузь 2016 року становить 2,9 млн грн, виключно на заробітну плату та енергоносії.

З прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» 24.12.2015 р. були скасовані пільги по харчуванню учнів загальноосвітніх навчальних закладів та безкоштовне харчування 1-4 класів. Вказане рішення в умовах економічної кризи викликає обурення серед населення. Просимо переглянути дане питання та передбачити обов’язкове харчування вказаних категорій на законодавчому рівні.

Схвалено рішенням ІІІ сесії Чугуївської міської ради VIІ скликання 14.01.2016  № 84-VІІ.