Про хід виконання Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства м. Чугуєва у 2012 році

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

 

Додаток до рішення ХL сесії Чугуївської міської ради VІ скликання 22.02.2013 р. № 1734-VI

Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства м. Чугуєва на 2010-2014 роки була затверджена рішенням LXХIII сесії Чугуївської міської ради V скликання від 25.12.2009 № 3092-V «Про затвердження Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства м. Чугуєва на 2010-2014 роки» з визначенням основних напрямків, принципів і засобів її реалізації, забезпечення ефективного використання коштів, спрямованих на створення сприятливих умов для ефективного функціонування підприємств галузі ЖКГ, технічного переоснащення основних засобів виробництва, впровадження енергозберігаючих технологій, зниження техногенного впливу на довкілля, відновлення технічного стану житлового фонду та ліфтового господарства, забезпечення населення високоякісними послугами з тепло-, водопостачання, водовідведення і обслуговування житла за умови економічно обґрунтованої вартості таких послуг.

 

 

Фінансування заходів Програми здійснювалось за кошти державного і місцевого бюджетів, а також коштів комунальних підприємств.

Заходи з реформування

житлового фонду.

Житловим будинкам комунальної власності послуги з утримання житла та прибудинкової території надає Комунальне житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство м. Чугуєва як переможець конкурсного відбору підприємств та фізичних осіб-підприємців для утримання житлових будинків і прибудинкових територій в місті Чугуєві.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в 2012 році виконано капітальний ремонт покрівель на житлових будинках на суму 748441 грн. (вул. Харківська, 114, б. Комарова, 20, вул. Карбишева, 2, Кожедуба, 17, Дружби, 7-б, Харківська, 132); виконано ремонт внутрішньоквартальних доріг та тротуарів на суму 1961280 грн. (вул. Харківська, 155, К. Лібкнехта, 26, 28,33, Р. Люксембург, 1,3,5,9, Карбишева, 1,2,3, Авіатор, 32,58). По капітальному ремонту житлового фонду КЖРЕП м. Чугуєва виконано капітальний ремонт 5 ліфтів на суму 111170 грн., експертне обстеження 33 ліфтів на суму 60390 грн., закуплено та встановлено 15 шт. гальмівних катушок на суму 14600 грн., встановлено дитячо-ігрові майданчики.

На виконання заходів з реформування житлового фонду Комунальним житловим ремонтно-експлуатаційним підприємством м. Чугуєва протягом року по поточному ремонту житлового фонду за рахунок господарської діяльності підприємства виконані роботи на загальну суму 2440,8 тис. грн.: ремонт м’якої та шиферної покрівлі – 2042,17 м2 на 81 житловому будинку над 103 квартирами; ремонт міжпанельних швів – 60,8 м.п. на 5 житлових будинках; виконувались роботи по заміні труб центрального опалення в житлових будинках, труб гарячого та холодного водопостачання, заміні запірної арматури, у тому числі засувок, заміні з’єднувальних деталей, заміні мереж каналізації, труб ливневої каналізації; виконано ремонт 53 під’їздів, заміну енергоощадних ламп та ламп розжарювання, встановлено 38 декоративних лавок.

Продовжується робота щодо створення розвинутого конкурентного середовища на ринку обслуговування житла. На теперішній час в місті Чугуєві 25 житлових будинків передано в управління та на утримання об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків.

Протягом поточного року на житлових будинках ОСББ проводиться робота по належному утриманню житлових будинків і поточному ремонту покрівель будинків, козирків та сходів ґанків під’їздів, під’їздів, систем холодного та гарячого водопостачання, теплопостачання, внутрішніх електромонтажних робіт та інше.

За рахунок коштів місцевого бюджету в житловому будинку по вул. К. Лібкнехта, 45 (ОСББ «Наш дім») виконано ремонт покрівлі на суму 8345 грн., в житловому будинку по вул. Горішного, 126 (ОСББ «Вітязь-126») встановлено вхідні двері в під’їзд на суму 10000 грн., в будинку по пров.Чайковського, 8 (ОСББ «Чайка-8») виконано заміну вікон в під’їзді на суму 12000 грн.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій по місту Чугуєву Харківської області на прибудинковій території ОСББ «Надія» виконано ремонт внутрішньобудинкових доріг та тротуарів біля будинків по вул.Харківській, 155 та К. Лібкнехта, 26 на суму 233010 грн., а також новоствореного ОСББ «Харківська-124» – на суму 370 тис. грн.

Заходи з реформування

водопостачання та водовідведення

Відповідно до Програми реформування житлово-комунального господарства м.Чугуєва Комунальним підприємством «Чугуїввода» проводиться певна робота по забезпеченню населення міста водою, по зменшенню витоків води, усуненню поривів, заміні та ремонту зношених мереж. Комунальним підприємством «Чугуїввода» у 2012 році виконані роботи по заміні технічно-зношених мереж – 1067 м.п., ремонтні роботи 58 од. водорозбірних колонок та встановлено нову по вул. Осинівській, 86 взамін викраденої, ремонт 12 од. водопровідних та 27 од. каналізаційних колодязів, проведено ремонт та ревізію міських пожежних гідрантів, усунено 394 пориви водопроводу, виконано ремонт 16 од. засувок, підвищено тиск води по вул. Донецькій та прилеглих до неї, нормалізовано тиск води по пров. Червоному за рахунок перепід’єднання до нового водоводу. Виконувались ремонтні роботи на міських водопровідно-напірних станціях, каналізаційно-напірних станціях, на очисних спорудах. Всі роботи виконано за рахунок коштів підприємства на суму 150 тис.грн.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій по місту Чугуєву Харківської області виконано роботи по реконструкції напірного колектору по вул. Басейній довжиною 697 м на суму 1411,7 тис. грн. Роботи виконувались підрядною організацією.

КП «Чугуїввода» отримало позитивну експертизу ДП «Укрдержбудекспертиза» по проекту «Реконструкція водоводу Д=500 мм по вул. Кірова, вул. Жовтневої революції до пров. Терешкової в м. Чугуєві».

Активно проводилась робота по повірці лічильників води, міжповірочний термін яких закінчився у 2012 році. За 2012 рік проведено повірку близько 2000 лічильників та встановлено 227 од. нових.

В 2012 році КП «Чугуїввода» виділено дотацію із державного бюджету  в сумі 1397019,55 грн.  на відшкодування збитків з різниці в тарифах на послуги з водопостачання та водовідведення, якими погашено заборгованість до Держбюджету по податку на додану вартість.

Заходи з реформування

теплопостачання

Протягом року за кошти КП «Чугуївтепло» виконано ремонт   електрообладнання, ремонт контрольно-вимірювальних приладів та апаратури, проведено держповірку приладів КІП та газового обладнання (ГРУ, котлова автоматика) за кошти підприємства на суму 250 тис. грн. До початку опалювального періоду 2012-2013 р.р. підготовлено 15 котелень, 3 ТРП, 5 бойлерних та 25,941 км теплових мереж у 2-х трубному обчисленні. Відремонтовано 63 котли, 84 насоси, 5 димососів та 10 вентиляторів. Замінено 530 м.п., у 2-х трубному обчислюванні, зношених теплових мереж, відновлено 971 м.п. теплової ізоляції на дільницях мереж. Всі котельні обладнані лічильниками газу, електричної енергії, води та тепловими лічильниками.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій по місту Чугуєву Харківської області виконано роботи по капітальному ремонту теплотраси від котельної № 14 по вул.Горішного, 130-А до житлового будинку по вул. Горішного, 140 на суму 179520 грн., а також реконструкцію системи автоматики двох водогрійних котлів НІІСТУ, встановлених в котельній по вул. Горішного, 130-А на суму 97356 грн.

В 2012 році КП «Чугуївтепло» виділено дотацію із державного бюджету  в сумі 7180755 грн.  на відшкодування збитків з різниці в тарифах на послуги з теплопостачання, які використані на оплату заборгованості за газ 2010, 2011 років.

Заходи щодо вдосконалення

благоустрою міста

Комунальним підприємством «Чугуївська саночистка» спільно з орендарями зон відпочинку та місць масового відвідування населення у прибережних смугах проводились у повному обсязі заходи з благоустрою та поточного утримання. В ході двомісячника видалено 119 аварійних та фаутних дерев, проведена санітарна обрізка та формування крон більш ніж на 400 деревах. Впорядковано 561 м2 живоплоту. Впорядковано 12 га прибудинкових територій, усі 13 міських скверів і парк ім. Рєпіна. На загальноміських суботниках 06.04.2012 року та 15.11.2012 року працівниками виконавчого комітету, комунальних підприємств та представників громадськості проведено прибирання центральної частини міста. Очищено 10 км лісосмуг уздовж доріг загального користування, понад 200 погонних метрів водовідвідних канав. Очищено понад 2000 м2 пляжів і чотири джерела підземних вод. Завершено роботи по впорядкуванню територій міських кладовищ. Очищено більше 21 Га території кладовищ та завезено 80,5 м3 піску. Впорядковано 635,6 тис. м2 доріг і тротуарів. Вивезено більше 10 м3 палого листя.

В 2012 році продовжувалась реалізація проекту з реконструкції вуличного освітлення, який передбачає заміну ламп розжарювання на більш економічні натрієві лампи, а також встановлення таймерів. Загальний економічний ефект від встановлення енергозберігаючих світильників та переходу на нічний тариф складає понад 35,0 тис. грн. в рік. Протягом року всього встановлено або замінено ламп різної модифікації по вулицях міста, скверах та світлофорах кількістю 612 шт. У сквері Слави замінено 10 світильників.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в 2012 році підрядною організацією Корпорація «Метроком+» встановлена 121 світлоточка по вулицях: Калініна, Ватутіна, Терешкової, Червоноармійській, Набережній, Кононенка, Воровського, Руднєва, Будьоного, Мухіна, Енгельса, Боровій, Б.Хмельницького, пров.Сосновому, Ватутіна на суму 200 тис. грн., чим збільшено протяжність лінії вуличного освітлення на 1850 м.

На виконання програми реформування житлово-комунального господарства одним з напрямків благоустрою є капітальний та поточний ремонт доріг. Протягом 2012 року було виконано поточний ремонт доріг по вул. Осинівській (перехрестя з вул. Підгірною, вул.Підгірна (до мосту)), вул. Гвардійській, Р. Люксембург, Ж. Революції, Каляєва, Кочетокській, Гагаріна, Харківській на суму 1,444 млн.грн. А також виконано капітальний ремонт доріг по вул.Осинівській, Гвардійській, Харківській на суму 1,236 млн.грн. та встановлено бортового каменю по вул. Харківській на суму 182407 грн.

Крім того, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій по місту Чугуєву Харківської області виконано капітальний ремонт тротуарів по вул.К.Лібкнехта, Харківській та скверу Банковий на суму 2,038 млн. грн.

Наприкінці 2012 року за рішенням експертів комісії всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» за 2011 рік місто Чугуїв визнано одним із переможців.

Інституціональне та організаційне забезпечення виконання завдань Програми

Триває процес створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в нашому місті. В 2012 році виконавчий комітет проводив збори з активними мешканцями та старшими будинків за участю регіонального представника спілки власників житла України, де обговорювались питання: цивільно-правові засади створення та функціонування ОСББ, управління спільним майном ОСББ, організація господарської діяльності ОСББ, утримання житлового будинку та прибудинкової території, облік і звітність ОСББ, порядок формування тарифів на житлово-комунальні послуги, оплата послуг. Протягом року проводились збори з мешканцями багатоквартирних будинків з питання організації та управління діяльністю ОСББ. Постійно надається всебічна допомога головам об’єднань та членам правління щодо вирішення складних питань за допомогою житлово-комунальних підприємств міста.

Міським головою, його заступниками, депутатами міської ради, керівниками комунальних підприємств регулярно проводяться зустрічі з мешканцями мікрорайонів, представниками підприємств та організацій міста для розгляду існуючих проблем та формування виваженої громадської позиції і дотримання балансу інтересів постачальників і споживачів житлово-комунальних послуг.

В міській газеті «Новости Чугуева» та на радіо регулярно надаються матеріали про проблеми у житлово-комунальному господарстві та шляхи їх вирішення, про виконання підприємствами титульних списків капітальних ремонтів, про проблеми погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги та претензійно-позовну роботу, про перелік платних послуг, що надаються підприємствами, а також про переваги управління та утримання житлових будинків об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, розподілу та більш ефективного використання коштів оплати населенням за послуги з обслуговування житлових будинків та прибудинкових територій.

Науково-технічне забезпечення

виконання завдань Програми

На виконання Програми реформування ЖКГ з питання ефективності використання енергоносіїв та інших ресурсів, зниження енергоємності виробництва, підвищення енергоефективності та переходу на раціональне і економне витрачання енергоресурсів, рішенням ХХХ сесії Чугуївської міської ради VІ скликання від 31.08.2012 р. №1334-VІ затверджено Програму енергозбереження міста Чугуєва на 2012-2015 роки, основною метою якої є здешевлення та зменшення енергоємності суспільного енергоспоживання; підвищення ефективності генерації, споживання та розподілу енергоносіїв; впровадження заходів з енергозбереження безпосередньо енергоспоживаючими суб’єктами, зокрема в житлових будинках міста, на об’єктах водозабезпечення та водовідведення, освітлення міста. На виконання заходів проводиться заміна ламп розжарювання на більш ощадливі, здійснюється впровадження в системах зовнішнього освітлення фотореле для своєчасного вмикання та вимикання, проводиться ремонт розподільчих пристроїв установленого енергетичного обладнання з метою зменшення втрат у мережі, автоматизація вмикання та вимикання насосів. На виконання Галузевої програми енергоефективності та енергозбереження у житлово-комунальному господарстві на 2010-2014 роки Комунальним житловим ремонтно-експлуатаційним підприємством м.Чугуєва проведено дослідження ефективності використання енергетичних ресурсів, розроблено енергетичний паспорт підприємства та зареєстровано в Територіальному управлінні державної інспекції з енергозбереження по Харківській області.

Реформування житлово-комунального господарства передбачає проведення взаємоузгодженої тарифної політики. Протягом 2012 року було переглянуто та затверджено тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення для бюджетних установ та інших споживачів.