Стартував осінній призов на строкову військову службу

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

У відповідності з Указом Президента України від 17.02.2015 № 88/2015 «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2015 році», з 1 жовтня 2015 розпочався осінній призов на строкову військову службу. Призов триватиме до кінця листопада. Призову підлягають юнаки від 20 до 27 років. Термін проходження строкової військової служби для осіб з вищою освітою складає 12 місяців, з середньою –18 місяців.

Призовники мають право на отримання відстрочки для здобуття освіти (студенти денної форми навчання), за сімейними обставинами (які мають вагітну дружину, дитину до 3 років або 2-х дітей), за станом здоров’я). Чинним законодавством передбачена пільга «строковикам» – збереження місця роботи, посади та середнього заробітку за попереднім місцем роботи протягом всього періоду військової служби, виплата призовникам двох мінімальних зарплат до початку призову.

Відповідно до рішення РНБО від 28.08.2014, введеного в дію Указом Президента України від 24.09.2014 № 744, призовники-строковики для проведення бойових операцій (в зоні АТО) не залучаються.

Військовослужбовці строкової служби знаходяться на повному державному забезпеченні: речове, продовольче, медичне, банно-пральне. Розпорядок дня спланований з урахуванням всіх фізіологічних та культурних потреб війсь-ковослужбовця: 3-разове повноцінне харчування, фізична підготовка, 8-годинний сон; працюють тренажерні зали, бібліотеки. У вихідні дні командування частин організовує культурно-розважальну програму.

Проходження строкової військової служби формує у молодої людини необхідні в  складний час такі якості, як почуття товариства, взаємодопомоги, толерантності. Період строкової служби дозволить знайти нових бойових, а тому надійних друзів, перевірити себе на міцність. При бажанні призовник через 3 місяці строкової служби може укласти контракт. Крім того, армія надає можливість безкоштовного навчання у

військових коледжах або вищих

військових навчальних закладах. Ті, хто відслужив  строкову службу, мають переваги при прийнятті на роботу в охоронні агентства, органи міліції (або будь-які інші силові відомства).

Не зайвим буде нагадати, що за ухилення від призову на строкову військову службу передбачена кримінальна відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до 3 років (ст. 335 ККУ). За результатами весняного призову за поданням Чугуївського військкомату щодо п’ятьох призовників були порушені кримінальні провадження. Крім того, списки призовників, які не прибули на призовну комісію, передаються до міліції для розшуку, затримки та примусової доставки до військкомату.

Шановні призовники та їх батьки!

Чугуївський військкомат переконливо просить призовників з’явитися, а їх батьків сприяти явці їх вже дорослих дітей для проходження призовної комісії. Призовники, які мають передбачені законом підстави, отримають відстрочку від призову. Призовники, які пройшли медкомісію і визнані придатними, будуть мати можливість застосувати на практиці знання, вміння та навички, отримані в школі, коледжі, інституті, а батьки – відчути гордість за гідно вихованого сина.