На захист інтересів громад

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

16 квітня у Верховній Раді України відбулося засідання Правління Асоціації міст України, в якому взяли участь 37 міських голів – членів Правління Асоціації міст України, серед яких була і мер Чугуєва Галина Мінаєва.

На початку засідання виступив голова Верховної Ради України Володимир Гройсман. Він говорив про хід реформи місцевого самоврядування в Україні та участь АМУ у її впровадженні.

Питання реалізації реформи торкнувся і заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода. Він підкреслив, що АМУ завжди була надійним партнером Мінрегіону.

Під час засідання відбулося підписання Меморандуму про узгодження мети діяльності у впровадженні реформи місцевого самоврядування між Асоціацією міст України та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 

 

За підсумком засідання Правління АМУ схвалило звернення до Голови Верховної Ради України та народних депутатів щодо законодавчих ініціатив про перерозподіл на користь обласних бюджетів частини акцизного податку з реалізації суб’ктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що зараховується до бюджетів об’єднаних територіальних громад, міських, селищних, сільських бюджетів.

В документі, зокрема, говориться: «Останнім часом активно почали просуватися законодавчі ініціативи щодо перерозподілу надходжень акцизного податку, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування, на користь обласних бюджетів. Вони обґрунтовуються необхідністю фінансування утримання доріг загального користування місцевого значення. Наразі у Парламенті зареєстровано законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо порядку зарахування акцизного податку у 2015 році (№ 2549 від 03.04.2015), який передбачає зарахування до 31.12.2015 року 60 відсотків акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до загального фонду обласних бюджетів. Вважаємо, що такі законодавчі ініціативи є неприйнятними, оскільки їх реалізація призведе до розбалансування бюджетів базового рівня, внаслідок чого виникнуть проблеми з фінансуванням заходів та програм, що є життєво важливими для територіальних громад. Результатом чого стане погіршення якості публічних послуг, що надаються мешканцям населених пунктів, виникнення проблем з фінансуванням сфери ЖКГ та благоустрою, транспортної інфраструктури населених пунктів, виплатою заробітних плат працівникам бюджетної сфери та, відповідно, розчарування громад в результатах бюджетної децентралізації».

 

В ТЕМУ:

16 квітня в Києві міський голова Чугуєва Галина Мінаєва провела робочу зустріч в міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Зокрема, обговорювались питання перспектив фінансування низки проектів в сфері ЖКГ, розроблених чугуївськими фахівцями. За словами мера нашого міста, представники міністерства схвально оцінили напрацювання мерії та наших комунальників і пообіцяли по можливості сприяти їх практичній реалізації.