До уваги внутрішньо переміщених осіб!

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Закон № 245-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб» підписано Президентом.

Нормативний акт містить низку заходів щодо сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб. Уточнюється, що ці заходи передбачені для зареєстрованих безробітних переселенців.

Законопроект передбачає внесення змін до низки законів України, які зокрема пропонують:

1) надавати роботодавцям за працевлаштування вимушених переселенців компенсацію витрат на оплату праці таких осіб тривалістю до 6 місяців, а залежно від ситуації на ринку праці регіону — до 12 місяців. При цьому роботодавець повинен забезпечити зайнятість таких осіб протягом періоду, удвічі більшого, ніж виплата компенсації (наприклад, якщо компенсація виплачувалася 3 місяці, особа повинна відпрацювати 6 місяців, компенсація надавалася 12 місяців – особа працює 24 місяці);

2) надавати зареєстрованим безробітним компенсацію витрат на переїзд у місцевість, де вони будуть працювати, і витрат на проходження медичного та/або наркологічного огляду, якщо це потрібно для працевлаштування;

3) розширити перелік осіб, які мають право на отримання ваучера для підтримки конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності. Зокрема, надати таке право незалежно від віку внутрішньо переміщеним особам працездатного віку в разі відсутності підходящої роботи.