Професійні спілки: робота в інтересах людей

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

На минулому тижні у Чугуєві пройшли установчі збори представників галузевих профспілкових організацій Чугуєва, на яких було створено міську Координаційну раду представників галузевих профспілкових організацій.

Лідери профспілкових організацій підприємств та установ Чугуєва, які взяли участь у зборах, наголосили на необхідності сьогодні укріпити та посилити авторитет профспілок, підвищити їх вплив на вирішення соціально-економічних питань, налагодити плідну співпрацю з органами влади, максимально наблизитися до членів колективів та успішно захищати інтереси людей.

З метою координації та узгодження спільних дій профспілкових організацій міста, для забезпечення представництва і захисту трудових, соціально-економічних та особистих прав членів профспілок та їх родин було створено міську Координаційну раду представників галузевих профспілкових організацій. Головні її функції – представництво і захист спільних інтересів організацій профспілок, що діють на території міста, в органах державної влади й місцевого самоврядування, в організаціях роботодавців та їх об’єднаннях; сприяння розвитку системи соціального діалогу, реалізації принципу тристороннього співробітництва організацій профспілок, роботодавців та їх об’єднань, органів місцевої влади; внесення до органів місцевого самоврядування, виконавчої влади пропозицій про розробку, прийняття нормативних, правових та інших актів з питань, що стосуються соціально-трудової сфери, умов і якості життя членів профспілок та їх сімей, бере участь у розробці та формуванні програм соціально-економічного розвитку, з питань зайнятості, охорони праці та навколишнього природного середовища, соціальних програм, здійснює громадський контроль за їх реалізацією.

У ході зборів було затверджено персональний склад міської Координаційної ради та обрано її голову – Ольгу Миколаївну Пасєчнікову, члена профспілкового комітету первинної профспілкової організації Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Чугуївської міської ради.

Міський голова Галина Мінаєва, що була присутня на зборах, висловила свою підтримку профспілковому руху, наголосила на необхідності його активізації. До того ж вона зазначила його особливу актуальність у непростий час, коли людина праці потребує всебічного захисту і підтримки.

Під час першого засідання Координаційної ради було озвучено і її перші ініціативи: участь у міні-проектах по залученню коштів на вдосконалення профспілкової роботи, створення Центру психологічної допомоги учасникам АТО та родинам-переселенцям з Донбасу.