Податковий борг – борг перед бюджетом

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

24 січня в міськвиконкомі під головуванням міського голови Галини Мінаєвої відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасної сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів та ефективного використання бюджетних коштів.

 

Нагадаємо нашим читачам, що комісію створено згідно з розпорядженням міського голови, до її складу входять представники Пенсійного фонду, управління праці та соціального захисту населення, фінансового управління міськвиконкому, державної фінансової інспекції, податкової інспекції, райвідділу міліції.

На засідання комісії, що відбулося минулого тижня, було запрошено фізичних осіб-підприємців, представників організацій і підприємств усіх форм власності, які мають заборгованості до державних фондів та до бюджету міста зі сплати прибуткового податку, земельного податку, орендній платі за користування комунальним майном тощо. В ході засідання комісії основний акцент було зроблено на пошук шляхів погашення боргів.

Серед найбільших боржників зі сплати транспортного податку, що, як відомо, поповнює міський бюджет, – військові частини, що дислокуються в Чугуєві. На теперішній час військові з впевненістю не можуть сказати, коли існуючу заборгованість буде погашено.

На жаль, заборгованість мають і комунальні підприємства – «Чугуїввода» та «Чугуївтепло». Пояснення цьому вже звичне – невідповідність тарифів фактичним витратам підприємств, що призводить до значних збитків і, як наслідок, росту заборгованості зі сплати податків, а саме прибуткового податку. Міський голова запропонувала керівникам комунальних підприємств розробити дієвий графік поетапного погашення заборгованості. Значну заборгованість зі сплати податку на прибуток також має Чугуївський авіаційно-технологічний завод. Причина накопичення боргу – недостатність фінансування ЧАТЗ головним підприємством.

На засідання комісії було запрошено не тільки представників підприємств, які накопичили борги за певний час, але й тих, на яких заборгованість виникла в поточному місяці, щоб застерегти їх і нагадати про необхідність вчасно сплачувати податки і збори та про відповідальність керівників за порушення відповідних норм законів. Міський голова наголосила на тому, що всі поточні заборгованості повинні бути погашені протягом місяця. Тим керівникам, які ігнорували запрошення на засідання комісії, будуть направлені листи відповідного змісту.

Як зазначила в інтерв’ю для «Новостей Чугуева» начальник відділу промисловості та підприємництва міськвиконкому Тетяна Красільнікова, останнім часом не спостерігаються тенденції щодо росту заборгованості до міського бюджету та державних фондів і показники на початок поточного року значно не відрізняються від показників початку року, що минув. Певним чином цьому сприяє також робота відповідної комісії, що створена і працює в міськвиконкомі під очільництвом міського голови.