Нові можливості у використанні комунального майна

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

надасть громаді муніципальна геоінформаційна система

Починаючи з 2007 року наше місто активно впроваджує сучасні технології контролю за використанням комунального майна. В рамках цієї роботи в 2011 році Чугуївською міською радою було прийнято програму розвитку земельних відносин на 2011-2015 роки, яка передбачає розробку та впровадження в нашому місті найближчим часом єдиної муніципальної геоінформаційної системи.

Минулого року було укладено договір про науково-технічну співпрацю Чугуївського міськвиконкому та спеціалістів Харківського національного університету радіоелектроніки з метою впровадження сучасних геоінформаційних технологій у сферу управління міським господарством. Чугуїв обрано пілотним містом в Харківській області, де буде запроваджено муніципальну геоінформаційну систему.

Наприкінці минулого тижня керуюча справами міськвиконкому Людмила Макаренко та керуючий проектом Володимир Ткаченко провели нараду, в ході якої спеціалісти

ХНУРЕ презентували перший етап розробки муніципальної геоінформаційної системи для Чугуєва.

Як повідомив нашому кореспонденту начальник відділу з питань земельних відносин, комунальної власності та приватизації міськ-виконкому Віталій Чоломбітько, муніципальна система передбачає створення електронної адресної системи міста, автоматизованих систем земельного та майнового кадастрів, автоматизованої системи ведення цифрового плану міста.

Автоматизація ведення державного земельного кадастру створить необхідні передумови для переходу на якісно новий рівень управління земельними ресурсами. Достовірна і повна інформація про земельні ресурси сприятиме збільшенню надходжень до державного та місцевого бюджетів від сплати за землю, організації її раціонального використання та охорони, оперативному регулюванню земельних відносин, обґрунтуванню розмірів плати за землю, реформуванню земельних відносин та впровадженню регульованого ринку землі.

Стосовно використання комунального майна дана програма передбачає автоматичний облік використання майна, виконання умов, визначених в договорах оренди, що сприятиме збільшенню надходжень до місцевого бюджету.

Для запровадження цієї програми залучено відділ з питань земельних відносин, комунальної власності та приватизації міськвиконкому, а також відділ архітектури та містобудування, міськрайонне управління Держкомзему у місті Чугуєві і Чугуївському районі та Чугуївське БТІ.