Четверг, декабря 09, 2021

Офіційно

З 2021 року підприємці, які одночасно є найманими працівниками, можуть не сплачувати ЄСВ за себе як ФОП, якщо внесок за них сплачує роботодавець. Це стосується і ФОП-єдинників, і загальносистемників, які платять ЄСВ за себе з чистого доходу, а за місяці без доходу з 2021 року можуть внесок не сплачувати

Є дві умови (ч. 6 ст. 4 ЗУ «Про ЄСВ»):

1. Ви повинні бути працевлаштовані як найманий співробітник за основним місцем роботи.

2. Також важливо враховувати, що не платити ЄСВ за себе як ФОП ви можете лише за ті місяці, коли внесок за вас сплачує роботодавець, не просто нараховує, а сплачує до бюджету.

Розмір внеску не менше мінімального, у 2021 році це 1320 грн на місяць із січня до листопада включно. У грудні 2021 р. — 1430 грн (6500 грн × 22%).

За законом навіть якщо в якомусь місяці вам нарахували зарплату менше 6 тис.грн, внесок все одно зобов'язані донараховувати із 6 тис. грн і сплатити не менше 1320 грн. Але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску — це 90 тис.грн (із січня до листопада включно).

У ті місяці, коли роботодавець ЄСВ за вас не сплатив, внесок ви маєте сплатити самостійно, не менш як мінімальний розмір — 1320 грн.

Питання, яке не покоїть ФОП, — як інформувати податківців, що ФОП не сплачує внесок, оскільки за нього ЄСВ платить роботодавець? Чи потрібно надавати в ДПС довідку про те, що підприємець офіційно працевлаштований за основним місцем роботи?

Підприємці переймаються, що податківці встигнуть нарахувати недоїмку та штрафи.

Але у своїх консультаціях податкова однозначно відповідає, що підприємцям не потрібно надавати додаткові документи, щоб проінформувати контролюючий орган про працевлаштування та сплату ЄСВ роботодавцем, такий порядок не передбачений чинним законодавством (ІПК від 19.03.2021 р. № 1083/ІПК/99-00-04-03-03-06).

Але якщо дуже хвилюєтеся, то можна, подати через кабінет платника в меню «Листування з ДПС» лист, складений у довільній формі. Але ще раз зазначимо, що законодавство таких вимог не містить.

Інспекція з питань праці Чугуївської міської ради

Сьогодні, 13 травня, міський голова Галина Мінаєва взяла участь у селекторній нараді Харківської обласної державної адміністрації, яка пройшла під головуванням заступника губернатора Романа Семенухи, за участі керівництва Харківського регіонального центру якості освіти. На нараду були запрошені голови територіальних громад, в яких розташовані пункти проведення ЗНО, для обговорення проблемних питань щодо організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році.

Під час наради міський голова Галина Мінаєва повідомила, що округ ЗНО (м. Чугуїв) готовий до проведення зовнішнього незалежного оцінювання:

визначено заклади освіти, на базі яких буде проведено ЗНО, та необхідну кількість аудиторій;
в пунктах ЗНО з англійської мови (ліцеї №5 та №8) є необхідна кількість комп’ютерної техніки, придбано 22 комплекти колонок для належного рівня озвучування, є резервні комплекти техніки;
складено списки осіб, які будуть залучені до роботи в пунктах проведення ЗНО, проведено навчання персоналу та інструктаж;
до роботи в пунктах тестування залучено середній медичний персонал закладів освіти та КНП «Чугуївський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»;
пункти ЗНО забезпечено пірометрами, облаштовано місця для обробки рук антисептиками (миючими, дезінфікуючими засобами, захисними щитками та халатами забезпечить Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації).
У 2021 році в м.Чугуєві відбудеться тестування з таких предметів: англійська мова, математика (завдання рівня стандарт), математика, українська мова, українська мова та література, історія України, біологія, географія.

Цьогоріч ЗНО складатимуть 205 учнів 11-х класів Чугуївської міської територіальної громади, у тому числі: м. Чугуїв – 179 учнів, с. Камяна Яруга – 6 учнів, с. Велика Бабка – 13 учнів, с. Зарожне – 7 учнів (в смт Кочеток випускного класу немає).

Буде забезпечено організоване підвезення учнів із населених пунктів Кам’яна Яруга, Зарожне, Велика Бабка до пунктів ЗНО у м. Чугуєві, а також усіх учасників тестування з хімії та фізики до м. Харкова.

21 квітня відбулася нарада з сільгосппідприємцями, які ведуть свою діяльність на землях колишньої сільської ради. На заході, організованому старостою села Ольгою Михайловою, були присутні заступник міського голови Ігор Кащавцев та радник міського голови з питань децентралізації Валентина Волоцкова

На нараді обговорювали перспективи розвитку села Кам’яна Яруга в новоутвореній громаді, вирішували питання благоустрою населеного пункту та говорили про участь відповідального бізнесу в розбудові громади.

Ігор Кащавцев проінформував про подальший розвиток соціальних об’єктів на території села та про можливості громадськості щодо підготовки проєктів для участі в міжнародних грантових конкурсах.

Відбувся дієвий діалог, який обов’язково стане продовженням втілення ідей та задумів щодо розвитку села як складової міської територіальної громади.

У Національній службі здоров’я розповідають, що змінюється у наданні амбулаторної допомоги

«Медичний пакет з амбулаторної допомоги має назву «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах». З цього напряму виокремили стоматологічну допомогу та ведення вагітності в амбулаторних умовах, – інформують у НСЗУ. – Тепер ці медичні послуги надаватимуться в межах інших пакетів. Також у порівнянні з Програмою медичних гарантій-2020 цього року прописаний чіткий перелік лабораторних та інструментальних досліджень, які може отримати пацієнт безоплатно».

Так, у межах пакету «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах» пацієнт може отримати безоплатно такі послуги:

консультації лікарів вузької спеціалізації, у тому числі встановлення або зняття діагнозу, призначення або корегування медикаментозного лікування, динамічне спостереження за пацієнтами з хронічними захворюваннями;
необхідні лабораторні дослідження відповідно до того медичного напряму, в якому працює заклад;
інструментальні дослідження – також за умови, що у закладі є необхідне обладнання та фахівці;
медичну допомогу в умовах денного стаціонару та при зверненні до травмпунктів;
хірургічні операції в амбулаторних умовах;
ведення вагітності;
медико-генетичне консультування та лабораторне генетичне обстеження пацієнтів з підозрою на спадкову або вроджену патології (відповідно до напряму надання медичної допомоги закладом);
діагностику і лікування латентної туберкульозної інфекції;
обов’язкові профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років;
довідки, листки непрацездатності та направлення для проходження медико-соціальної експертизи та ін.
Повний обсяг послуг в межах амбулаторного пакета можна подивитись  на сайті НСЗУ.

26 березня відбулося засідання сесії Чугуївської міської ради, під час якого затверджено звіт про виконання бюджету міста за 2020 рік та внесені зміни до бюджету Чугуївської міської територіальної громади на поточний рік

На 2021 рік в бюджеті міської територіальної громади затверджено значні зміни. Дохідна частина збільшена за рахунок міжбюджетних трансфертів (субвенцій) з обласного бюджету в обсязі 41,1 млн грн, у тому числі на фінансування капітального ремонту ділянки дороги на перехресті вул. Харківської з автошляхом М-03 Київ – Харків – Довжанський з автоматичним регулюванням дорожнього руху та реконструкцію пішохідного мосту на км 538 автомобільної дороги М-03 Київ – Харків –Довжанський – 37,5 млн грн, на продовження будівництва амбулаторії первинної медичної допомоги у селі Кам’яна Яруга – 2,9 млн грн, на фінансування потреб галузі освіти, на санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, також за рахунок з бюджетів Малинівської, Чкаловської та Новопокрівської територіальних громад – 1,1 млн грн на потреби галузі охорони здоров’я.

З бюджету Чугуївської громади для КНП «Чугуївська центральна лікарня імені М. І. Кононенка» в обсязі 3,8 млн грн, з них на оплату енергоносіїв – 2,3 млн грн, співфінансування проєкту з реконструкції відділення екстреної медичної допомоги КНП «Чугуївська центральна лікарня» – 1,2 млн грн, на забезпечення лікарськими препаратами хворих на психічні розлади – 285,0 тис. грн.

По установах, переданих Чугуївською районною радою, засновниками яких стала Чугуївська міська рада: Чугуївський міський будинок культури, Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, Дитячо-юнацька спортивна школа, табір «Орлятко» – виділено кошти на забезпечення виплати заробітної плати з нарахуваннями, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, тощо – 5,6 млн грн.

Сфері житлово-комунального господарства виділено 8,3 млн грн для проведення капітального ремонту доріг та тротуарів, у тому числі внутрішньоквартальних, капітальний ремонт світлофорів, встановлених біля освітніх закладів, для розробки та реалізації проєктів з реконструкції ділянок водопровідної мережі виділено 970,0 тис. грн, для фінансування проєктів-переможців конкурсу «Громадські ініціативи» виділено 439,3 тис. грн.

Фінансове управління Чугуївської міської ради

Вже 27 березня у десяти школах громади стартують весняні канікули, які, за прогнозами метеорологів, супроводжуватимуться теплою і сонячною погодою. В цей період для дітей надзвичайно важливим є активний відпочинок на свіжому повітрі

Проте на сьогоднішній день ситуація із захворюванням на коронавірусну хворобу в громаді залишається напруженою: лише в березні цього року рівень захворювання серед учнів, вихованців та працівників закладів освіти у 2,5 рази перевищив показник грудня.

Так, у зв’язку із захворюванням на COVID-19 протягом останнього тижня повністю перейшли на дистанційну роботу 3 заклади – Великобабчанський та Зарожненський ліцеї, гімназія №4, на тиждень раніше розпочали весняні канікули в ліцеї №6.

Тимчасове запровадження дистанційного навчання для учнів 5-11-х класів, обмеження роботи гуртків та секцій є вимушеними заходами і сприятимуть розірванню ланцюжка передачі захворювання. Однак вони будуть ефективними лише у разі їх комплексного застосування та уважного ставлення до власного здоров’я.

Переконливо просимо вас на період весняних канікул організувати дозвілля дітей таким чином, щоб зовнішні контакти – з друзями, однолітками, великим скупченням людей – були мінімальними. Відмова від відвідування культурних, спортивних, розважальних заходів, дотримання соціальної дистанції 1,5 метри, використання засобів індивідуального захисту, гігієна рук та своєчасна самоізоляція убезпечать вас та ваших дітей від захворювання. Лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти здоров’я дітей.

Управління освіти Чугуївської міської ради

Під час засідання виконавчого комітету, яке пройшло 25 березня під головуванням міського голови Галини Мінаєвої, 16 присутніх членів виконавчого комітету заслухали та обговорили питання порядку денного, що стосуються різних сфер життєдіяльності громади, у т.ч. роботи шкіл естетичного виховання та публічної бібліотеки, забезпечення доступності маломобільних груп населення, ведення Державного реєстру виборців, питання захисту прав дітей

Розрізняють неповний робочий день і неповний робочий тиждень. При неповному робочому дні працівник щодня працює меншу кількість часу, ніж це потрібно за графіком або за правилами внутрішнього трудового розпорядку. Наприклад, не вісім годин, а чотири. При неповному робочому тижні замість скорочення тривалості робочого дня може бути скорочено кількість робочих днів протягом тижня. Зокрема, може бути обумовлено угодою роботу через день та ін.
Система праці за умов неповного робочого часу характеризується такими ознаками: 
працівник зайнятий на роботі лише частину робочого часу й оплата його праці провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від кількості виробленої продукції;
тривалість робочого часу для осіб, яких наймають на роботу з режимом неповного робочого дня або неповного робочого тижня, встановлюється власником за згодою з працівником;
для працівників, зайнятих протягом неповного робочого часу, робота є постійною.
Власник або уповноважений ним орган зобов'язані встановити неповний робочий час за їхніми заявами вагітній жінці; жінці, яка має дитину віком до 14 років або дитину інваліда віком до 16 років, у тому числі ту, яка перебуває під опікою; жінці, яка здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку.

Громадяни звертались до Галини Миколаївни з найрізноманітніших питань

Зокрема, під час прямої лінії мова йшла про матеріальну допомогу соціально вразливим категоріям населення, благоустрій деяких об’єктів інфраструктури по вул. Харківській, а також про подальше укріплення матеріально-технічної бази Центральної міської лікарні.

Щодо останнього питання Галина Мінаєва особливо підкреслила, що придбання нового сучасного обладнання для з недавніх пір міської лікарні є одним з головних пріоритетів міської влади на найближчий час. Нагадаємо, що перші важливі кроки на цьому шляху вже робляться: нещодавно лікарня отримала декілька одиниць нового лікувального та діагностичного обладнання.