Пятница, января 22, 2021
  • «Пряма лінія» телефонного зв’язку з міським головою Галиною Мінаєвою
    «Пряма лінія» телефонного зв’язку з міським головою Галиною Мінаєвою

    25 січня 2021 року з 16.00 до 17.00 відбудеться пряма лінія телефонного зв’язку міського голови Галини Мінаєвої з мешканцями на тему «Загальні питання життєдіяльності громади».

    Питання можна ставити за телефоном: (05746) 2-20-69 або 063-103-09-18

З 1 січня 2021 року встановлюється новий розмір мінімальної заробітної плати

15 грудня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про «Про державний бюджет України на 2021 рік» (законопроєкт №4000), яким  з 1 січня 2021 року передбачається встановлення розміру мінімальної заробітної плати на рівні 6000 грн на місяць, у погодинному розмірі – 36,11 грн.  Розмір прожиткового мінімуму, встановлений для працездатних осіб, затверджено у розмірі 2270 гривень.

При введенні нового розміру мінімальної заробітної плати слід враховувати положення ст. 95 Кодексу законів про працю, згідно з якими мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Нагадаємо, що згідно з ст. 96 Кодексу законів про працю, мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум для працездатних осіб на 01 січня календарного року.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, власник або уповноважений ним орган проводить доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою зарплати.

Слід звернути увагу на те, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

У зв’язку з вищезазначеним, з метою недопущення погіршення фінансового стану найманих працівників, Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради просить Вас при введенні нового розміру мінімальної заробітної плати прикласти максимальні зусилля щодо недопущення скорочення робочих місць або штатної чисельності трудового колективу та забезпечення повної зайнятості працюючих.

УСЗН Чугуївської міської ради.