Пятница, января 22, 2021
  • «Пряма лінія» телефонного зв’язку з міським головою Галиною Мінаєвою
    «Пряма лінія» телефонного зв’язку з міським головою Галиною Мінаєвою

    25 січня 2021 року з 16.00 до 17.00 відбудеться пряма лінія телефонного зв’язку міського голови Галини Мінаєвої з мешканцями на тему «Загальні питання життєдіяльності громади».

    Питання можна ставити за телефоном: (05746) 2-20-69 або 063-103-09-18

Надзвичайно резонансною новиною наприкінці минулого тижня виявилася інформація про перехід на дистанційне навчання учнів 5-11-х класів і відразу викликала бурхливе обговорення в соціальних мережах. Серед інших мешканці міста висловлювали думку щодо неправомірності введення карантинних обмежень на території Чугуєва та району

Щоб розібратися в ситуації, досить ознайомитися з незначною кількістю документів, які встановлюють заборони та обмеження, пов’язані з боротьбою з епідемією. Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях регіону встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень епідемічної небезпеки встановлюється за результатом оцінки епідемічних показників та визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://covid19.gov.ua) і переглядається не частіше ніж один раз на п’ять днів.

Відповідно до рівня діють певні обмеження, які встановлюються регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на підставі вказаної вище постанови КМУ №641. Зі змістом протоколу засідання цієї комісії можна ознайомитися на сайті Харківської обласної державної адміністрації.

Місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій аналізує поточну епідемічну ситуацію в місті та приймає рішення щодо запровадження обмежень, особливих умов діяльності безпосередньо на території Чугуєва. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 409 «Про затвердження Типового положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій» рішення комісії, прийняті у межах її повноважень, є обов’язковими для виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, розташованими на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Отже, запровадження дистанційного навчання для учнів 5-11-х класів закладів загальної середньої освіти є одним із протиепідемічних заходів, визначених названими вище нормативними документами, та має на меті зменшення темпів поширення коронавірусу на території Чугуєва. Саме свідоме дотримання протиепідемічних правил дасть можливість стабілізувати ситуацію на території міста і району.

Управління освіти Чугуївської міської ради